Slávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v Seredi

Slávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v Seredi

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Bistro Raketa v Seredi na sobotu 12.júna usporiadalo slávnostné odomykanie Váhu. Ide o symbolický akt, kedy je vztýčením seredskej vlajky spustená plavebná sezóna pre všetkých vodákov.
 
Bistro rozšírilo svoje služby o výletné plavby minulý rok. Zakúpením lode Eleanor, tak pribudla v Seredi atrakcia, aká tu mnohým chýbala. Rieka Váh totiž ponúka nespočetné množstvo krásnych zákutí, ktoré môžu výletníci obdivovať priamo z vodnej hladiny. Eleanor patrí to kategórie malé plavidlo a označuje sa ako katamarán. Na palubu sa zmestí 11 pasažierov.
 
Po ukončení plavebnej sezóny v roku 2020 prešla výletná loď počas uplynulých mesiacov kompletnou opravou. Zrekonštruovaná bola podlaha, elektrika a najbližšie bude opravené aj prestrešenie. Richard Hričovský dopĺňa : "Sme radi, že sme dokončili aj nové mólo, prostredníctvom ktorého je uľahčený prístup na loď a naopak z lode. Využívať ho budú môcť aj všetci vodáci a veríme, že tým rozšírime mikroturizmus v regióne. V spolupráci s mestom v okolí zátoky pribudnú časom menšie móla, ktoré budú môcť využívať aj rybári. Všetko je ešte v štádiu plánovania."  Po novom sa na plavbu budú môcť záujemcovia objednať aj prostredníctvom pripravovanej webovej stránky  www.plavbypovahu.sk alebo na čísle 0944 065 606.
 
Na otvorenie plavebnej sezóny bol pozvaný aj zástupca primátora Ľubomír Veselický, ktorý poprial lodi Eleanor lepšiu sezónu ako bola tá vlaňajšia. O plavbe povedal: "Je iné vidieť oba brehy rieky z vodnej hladiny. Zaujímavý je aj pohľad na most zospodu, ako aj na šintavský breh, ktorý je je posiaty rybárskymi stanovišťami. Nie všade sa dá ale plaviť loďou, možné to je iba vo vytýčenej trase označenej bójkami. O ich osadení sme v našich novinách písali samostatný článok. Plavbu určite odporúčam, je to relax a dobrodružstvo. "
 
Loď je teda počas nasledujúcich mesiacov od dnešného dňa pripravená ukázať krásy okolitej prírody aj turistom.
 
Tak šťastnú plavbu Eleaonor !
 
 
 
Slávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v SerediSlávnostné odomykanie Váhu a spustenie plavebnej sezóny v Seredi