Chodníky v mestskom parku s novým povrchom

Chodníky v mestskom parku s novým povrchom

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
V uplynulých dňoch prešli chodníky v mestskom parku rozsiahlou rekonštrukciou. Kým minulý rok bol zrekonštruovaný povrch chodníka v časti od historickej vrátnice po podchod v kaštieli, tento rok radnica pristúpila k ďalšej etape rekonštrukčných prác. Išlo o chodníky v strednej časti parku, pred kaštieľom, kolmý spojovací chodník a časť vedúca k pomníku SNP. Rozloha činila celkom 616 m2.
 
Na základe verejného obstarávania práce vykonala vysúťažená firma Baumann s.r.o. Nitra.  Pôvodný povrch bol frézovaním odstránený a nahradený novým asfaltobetóm.
 
Ako sme už niekoľkokrát písali, rozhodujúce slovo pri každom úkone v mestskom parku má Pamiatkový úrad v Trnave. Žiadne práce ani podujatia sa na tomto území bez ich súhlasu nemôžu vykonávať. Aj napriek tomu, že sa niekomu budú zdať asfaltové chodníky v parku nie príliš atraktívne, pamiatkari iný povrch zrealizovať neodsúhlasili. Oproti pôvodným chodníkom, ktoré boli popraskané a s množstvom výtlkov ale  zrekonštruované chodníky  prinesú návštevníkom parku komfort napríklad na pohodlné prechádzky.
Chodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchomChodníky v mestskom parku už s novým povrchom