Nenechávajte bločky v nákupných vozíkoch, budete počuť v seredskom supermarkete

Nenechávajte bločky v nákupných vozíkoch, budete počuť v seredskom supermarkete

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta    
Najviac znečistené sú priestranstvá okolo maloobchodných predajní. Mikroténové vrecká, hygienické rukavice, pokladničné bloky, či reklamné letáky poletujú takmer všade a znečisťujú naše verejné priestranstvá.
Preto mesto Sereď vstúpilo do komunikácie s najväčšími obchodnými reťazcami v Seredi a v spolupráci s nimi sa pokúsi dosiahnuť čistejšie priestranstvá.
 
Prvý maloobchod už spolupracuje
„Ochrana životného prostredia je pre nás veľmi dôležitá, preto sme sa radi spojili so seredskou radnicou v rámci ich projektu zameraného na čistejšie verejné priestranstvá. Prostredníctvom nášho rádio spotu v predajni vyzývame zákazníkov, aby pokladničné bloky, mikroténové vrecká a iný odpad nenechávali v nákupných vozíkoch a aby ich vytriedili do smetných košov. Veríme, že takto prispejeme aspoň trochu k edukácii a k uvedomelejšiemu správaniu zákazníkov,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Kaufland Lucia Vargová. Dodala, že o čistotu okolia ich predajne sa už teraz starajú ich zamestnanci.
 
Uistite sa, či náhodou nespôsobujete aj vy sami neporiadok. Možno neuvedomelo
Mesto Sereď preto prosí svojich obyvateľov aj návštevníkov o spoluprácu. Dbajte, aby po vás všade ostávalo prostredie aspoň také čisté, ako bolo pred Vašou návštevou. Bez Vášho porozumenia a spolupráce to totiž nejde. Aby sme sa priblížili k čistote a poriadku prostredia, ktoré tradične obdivujeme v zahraničí, musíme my sami pomôcť tak, ako vieme. Z nákupných košíkov vyletia všetky smeti, ktoré sme tam nechali. Preto sa radšej uistite, či náhodou nespôsobujete aj vy sami neporiadok, bárs je to neuvedomelo.
 
Mesto Sereď komunikuje v tejto súvislosti aj s ďalšími obchodnými reťazcami sídliacimi v našom meste.
Nenechávajte bločky v nákupných vozíkoch, budete počuť v seredskom supermarkete