Hĺbkové čistenie a oprava fontány na Námestí slobody

Hĺbkové čistenie a oprava fontány na Námestí slobody

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
Námestie slobody v Seredi prešlo kompletnou rekonštrukciou v roku 2012.  Cieľom bolo vytvoriť kultúrno-oddychovú zónu v centre mesta a zvýšiť atraktivitu regiónu z hľadiska turizmu. Súčasťou bolo aj vybudovanie fontány, ktorá bola príjemnou novinkou v meste.
 
Na základe každoročnej zmluvy vykonáva základnú údržbu vodného prvku firma Bemax s.r.o. Hruboňovo. Poskytované služby zahŕňajú  jarné uvedenie fontány do prevádzky, v mesiacoch máj až september sú to mesačné servisné kontroly a na jeseň firma vykonáva ukončenie prevádzky  vodného prvku a jeho zazimovanie.  Počas roka pracovníci v prípade potreby vykonávajú aj nutné opravy spojené s výmenou nefunkčných súčastí technológie.
 
Aby bola zabezpečená bezporuchová prevádzka fontány a zároveň sa predišlo zakaleniu vody počas letných mesiacov, ktorého sme boli svedkami minulý rok, radnica si nad rámec vyššie uvedených zazmluvnených prác, objednala v mesiaci máj u firmy Bemax s.r.o. hĺbkové čistenie a opravu vodného prvku. Súčasťou bolo vybrúsenie a následný  spätný náter stien, výmena potrubia, filtračného piesku, svietidiel, dávkovacej stanice a doplnenie prevádzkových chemikálií.
 
Občania by si mali byť vedomí, že do fontány sa nesmú vhadzovať kamene, odpadky či iné predmety.  Môže to spôsobiť nielen znečistenie vody ale aj nákladnú opravu v prípade poruchy. Samozrejmosťou je aj zákaz kúpania vo fontáne. Tá má slúžiť iba ako osviežujúci a relaxačný prvok pri posedení v jej blízkosti počas teplých, slnečných dní.
 
Hĺbkové čistenie a oprava fontány na Námestí slobodyHĺbkové čistenie a oprava fontány na Námestí slobodyHĺbkové čistenie a oprava fontány na Námestí slobodyHĺbkové čistenie a oprava fontány na Námestí slobody