Obľúbený Sereďmaratón bude tento rok rozdelený na dve podujatia

Obľúbený Sereďmaratón bude tento rok rozdelený na dve podujatia

Šport     Iveta Tóthová    
Tak ako minulý rok, ani tento sa najväčšie cyklistické preteky na Slovensku - SEREĎMARATÓN, nebudú konať v obvyklom májovom termíne. Hromadné či športové podujatia nie je totiž ešte možné v týchto mesiacoch organizovať v plnom rozsahu, ako ich poznáme. Organizátori ale nezaháľali a pripravili pre Vás náhradné dva varianty tejto súťaže.
 
Prvé podujatie už poznáte z vlaňajška a ide o VIRTUAL RIDE. Je to pretekanie špeciálnou formou, kedy sa jazdí fyzicky na cestnom alebo horskom bicykli v temíne 1.6.-30.6. 2021. Sami sa rozhodnete, v ktorý deň v stanovenom období chcete jazdiť.  Odkrútiť si môžete vybraný okruh alebo vlastnú trasu.
 
Druhé podujatie je naplánované na 8.8.2021 a tu už pôjde o hromadné cestné cyklistické preteky. Posledný Sereďmaratón v klasickej podobe sa konal v roku 2019 a trasa pretínala dva kraje: Trnavský i Nitriansky a zároveň viedla cez päť okresov. Dĺžka okruhu merala 116 km. Či aj tento rok tomu bude tak, vopred organizátori nešpecifikujú. Všetko je v štádiu príprav a plánovania.
 
Už o niekoľko dní bude verejnosť informovaná o možnosti registrovať sa na Virtual ride ako aj o podmienkach súťaže. Všetky potrebné informácie nájdete aj na Seredských novinkách.
 
 
 
Obľúbený Sereďmaratón bude tento rok rozdelený na dve podujatiaObľúbený Sereďmaratón bude tento rok rozdelený na dve podujatiaObľúbený Sereďmaratón bude tento rok rozdelený na dve podujatiaObľúbený Sereďmaratón bude tento rok rozdelený na dve podujatia