Beseda so spisovateľkou

Beseda so spisovateľkou

Školstvo a vzdelávanie     Mgr. Helena Eliášová    
Piatok – 21. mája 2021 bol na ZŠ Jana Amosa Komenského  trošku výnimočný. V školskej knižnici sa konala prvá väčšia akcia v tomto školskom roku.
Prišla k nám slovenská spisovateľka Petra Nagyová Džerengová, ktorá píše knihy pre deti. Možno ich poznáte aj vy, sú to  knihy o dievčatku, ktoré sa volá Klára.  Ale prišla nám hlavne predstaviť jej novú knihu, ktorá má názov  Hanka a Adam.
Žiaci sa na túto besedu vzorne  pripravili. Na hodinách čítali s pani učiteľkami úryvky z jej  kníh a vytvárali k nim aj pekné ilustrácie.
Kvôli aktuálnej situácii boli vybraní žiaci z tried 1.stupňa rozdelení na 2 časti, takže sa vystriedali na dvoch besedách. A veru sa na nich nikto nenudil. Vládla tam veselá a priateľská atmosfére. Pani spisovateľka bola veľmi milá, zodpovedala veľa zvedavých otázok a na konci besedy si  deti mohli kúpiť knihy s jej venovaním a podpisom. Ostatní žiaci sledovali besedu cez internet.
Ale to nebolo všetko. Petra Nagyová Džerengová píše knihy aj pre dospelých, preto po besedách so žiakmi sme prišli do knižnice aj my dospelí. Porozprávala nám niečo o svojom živote a o svojich knihách. Dozvedeli sme sa, čo ju inšpiruje pri písaní a odkiaľ čerpá námety a nápady a  tiež sme si odniesli knihy, ktoré nás zaujali.
Dúfame, že tak ako nám, aj žiakom sa beseda páčila a že sa budú tešiť na ďalšiu podobnú akciu v našej školskej knižnici.                                                             
Beseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkou