Oprava komunikácie na Cukrovarskej: mesto dohodlo dočasné parkovanie

Oprava komunikácie na Cukrovarskej: mesto dohodlo dočasné parkovanie

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta    
Od pondelka 24. mája mesto začína s opravou chodníka na Cukrovarskej. Počas trojtýždňovej rekonštrukcie dostane povrch zo zámkovej dlažby. Dočasné parkovacie kapacity poskytla spoločnosť BILLA.
 
Mesto prosí svojich obyvateľov, aby počas opráv, až do 11. júna, neparkovali na Cukrovarskej ulici, v časti od ulice D. Štúra po Fándlyho. Aby boli problémy Seredčanov s parkovaním čo najmenšie, vybavil mestský úrad oficiálny súhlas spoločnosti BILLA na dočasné parkovanie svojich obyvateľov na ich súkromnom parkovisku. „Po preverení našich kapacitných možností sme ponúkli na čas rekonštrukcie dočasné parkovacie kapacity na našich súkromných parkoviskách. Veríme, že tým prispejeme k väčšiemu komfortu obyvateľov,“ uviedla Kvetoslava Kirchnerová, hovorkyňa spoločnosti BILLA.
 
Konkrétne miesta pre rezidentov Cukrovarskej na BILLA parkovisku v Seredi sú vyznačené páskou a prenosným značením. Avšak rovnako, ako pôvodné parkovacie miesta na Cukrovarskej, tak ani dostupnosť týchto poskytnutých miest nie je garantovaná v každom čase. 
 
Mesto Sereď prosí obyvateľov o trpezlivosť pri rekonštrukciách komunikácií, ktoré sú postupne naplánované v meste až do konca augusta 2021.
Oprava komunikácie na Cukrovarskej: mesto dohodlo dočasné parkovanieOprava komunikácie na Cukrovarskej: mesto dohodlo dočasné parkovanie