Lidl rozšíril svoje logistické centrum v Seredi

Lidl rozšíril svoje logistické centrum v Seredi

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
Najväčšie, najmodernejšie a zároveň aj najekologickejšie logistické centrum spoločnosti Lidl bolo slávnostne otvorené 29. februára 2016 . Nachádza sa v priemyselnej zóne Sereď – JUH.  Celková rozloha bola po piatich rokoch existencie logistického centra rozšírená o o 12 000 m² , teda o štvrtinu svojej pôvodnej plochy. Celková výška investície do prístavby dosiahla 13 miliónov eur, pričom stavebné práce trvali deväť mesiacov.  Spoločnosť v súvislosti s rozšírením centra  prijala 40 nových kmeňových zamestnancov.
 
rok 2016 / Slávnostné otváranie Logistického centra LIDL
 
V čase otvorenia logistického centra mala spoločnosť Lidl 124 predajní,  aktuálne ich má na Slovensku už 150.  V prevádzke sú tri logistické centrá v Seredi, v Nemšovej a v Prešove. Centrála spoločnosti sídli v Bratislave.  V priebehu posledných dvanástich mesiacov vytvoril Lidl viac ako 300 nových pracovných miest na dobu neurčitú a ďalšie stovky ľudí prijal na výpomoc počas prvej aj druhej vlny pandémie koronavírusu. Lidl na Slovensku zamestnáva viac ako 5500 ľudí.
 
Našou základnou snahou je umožniť zákazníkom, aby si v našich predajniach jednoducho a pohodlne nakúpili všetko čo potrebujú pod jednou strechou, aby všetok tovar mali dostupný v dostatočných množstvách, čo najčerstvejší a samozrejme za čo najlepšiu cenu,“ povedal Slavomír Špánik, obchodný riaditeľ Logistického centra Sereď a dodáva: „V našom koncepte totiž všetok tovar, s výnimkou nebaleného čerstvého pečiva, prijmeme od dodávateľov vo veľkosklade, odkiaľ putuje do konkrétnej predajne. Vďaka tomuto systému dokážeme lepšie kontrolovať kvalitu a čerstvosť nami ponúkaných tovarov a tiež efektívnejšie a ekologickejšie nastaviť logistiku."
 
Spoločnosť Lidl uvádza, že logistické centrum v Seredi sa v roku 2016 stalo prvou budovou, ktorá na území Slovenska získala najvyšší možný stupeň medzinárodne najvýznamnejšej ekologickej certifikácie BREEAM a následne aj národné ocenenie v oblasti udržateľnej výstavby a architektúry – VISIO 2020. „Pokračujeme v dodržiavaní štandardov BREEAM, ktoré sme splnili pri výstavbe tohto logistického centra. Vybudovali sme retenčnú nádrž a zelenú stenu. Na stavbe sa denne podieľali desiatky pracovníkov generálneho dodávateľa, ktorý spolupracuje s približne 25 subdodávateľmi. Sme radi, že sa nám aj takýmto spôsobom darí pomáhať slovenskej ekonomike,“ povedal Karol Krasowski, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za centrálne služby, expanziu a výstavbu. Veľkosklad v Seredi získal najvyšší stupeň BREEAM ako v poradí 14. budova na svete. Medzi industriálnymi projektami sa to predtým podarilo iba budovám v Holandsku, Írsku a Veľkej Británii.
Lidl rozšíril svoje logistické centrum v Seredi