Vitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorov

Vitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Seniori sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva. Najmä v období pandémie koronavírusu je starostlivosť o ich zdravie obzvlášť dôležitá. K zvyšovaniu funkcie imunitného systému a k udržiavaniu psychickej pohody si okrem prirodzenej cesty môžu ľudia vo vyššom veku dopomôcť aj užívaním vitamínových prípravkov.
 
Spoločnosť Amazon v minulom roku darovala mestu Sereď financie na podporu boja proti ochoreniu Covid-19. Časť z týchto peňazí mesto Sereď použilo na nákup vitamínových balíčkov a respirátorov pre členov Denného centra pre seniorov. Jedno balenie obsahovalo štvorkombináciu doplnkov vitamínu C, D, B, Zinok a päť kusov respirátorov.
 
„Každá ľudskosť a empatia voči osobám vo vyššom veku sa cení. V mene členov centra si dovoľujem poďakovať sponzorovi aj mestu Sereď, že na nás mysleli. Vážime si akúkoľvek pomoc, ktorá je zameraná na podporu zdravia,“ povedal vedúci Denného centra pre seniorov Jozef Valábek.
 
Vo štvrtok 29. apríla boli vitamínové preparáty a respirátory zabalené a pripravené pre 260 seniorov. Balíček bol zostavený tak, aby seniorom  podporil imunitný a nervový systém, zvýšil ich odolnosť a zmiernil únavu, fyzické i psychické vyčerpanie.
 

 
Vitamín C napomáha k správnemu fungovaniu imunitného systému v ľudskom tele, znižuje únavu a vyčerpanie. Je potrebný pri správnej funkcii krvných ciev, pokožky, zubov, kostí a chrupaviek. Prispieva k správnej funkcii psychiky.
 
Vitamín D je dôležitý pre zdravé kosti a zuby, pomáha udržiavať zdravé svaly, ovplyvňuje ale aj ďalšie časti nášho tela ako je srdce, mozog, imunitný systém. Bežne si ho telo samo tvorí vďaka slnečnému žiareniu. Niekedy je ale potrebné ho doplniť umelo. Podieľa sa tiež na znižovaní zápalu v tele.
 
Vitamíny z radu B podporujú premenu potravy na energiu a tým znižujú pocity únavy. Tiež pomáhajú udržiavať zdravý nervový systém a optimálne psychické funkcie. V dôsledku toho môžu ponúknuť úľavu od úzkosti a depresie. Niektoré vitamíny B sú tiež dôležité pre udržanie zdravých vlasov, pokožky a nechtov.
 
Vitamín Zn pomáha udržiavať u ľudí dobrý zrak, stav vlasov, nechtov,  pokožky a zdravé kostí. Prispieva k dostatočnej produkcii inzulínu a stabilizácii hladiny cukru v krvi.
 
Vitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorovVitamínové balíčky a respirátory pre členov z Denného centra pre seniorov