Mountpark ukončil výstavbu novej haly

Mountpark ukončil výstavbu novej haly

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
Developerská spoločnosť Mountpark Logistics v týchto dňoch ukončila výstavbu novej haly v priemyselnom parku v Seredi. Celková rozloha novej haly je 25 763 metrov štvorcových skladovacej plochy. Svetelná výška budovy dosahuje 12 metrov a servisné zázemie hĺbku 50 metrov. 
 
Spoločnosť začala s výstavbou minulý rok v auguste. V budove by potenciálne mohlo vzniknúť 300 nových pracovných miest pre Sereď a jej okolie. Hala spĺňa štandardy zelených a udržateľných budov medzinárodnej certifikácie BREAAM.
 
Mountpark Sereď je strategicky umiestnený v pomyselnom trojuholníku výrobných závodov skupiny PSA Slovakia, Jaguar Land Rover Slovakia a Samsung Electronics. „Sereď je pre logistický sektor významnou lokalitou. Investovali sme do nej, pretože sme presvedčení, že našim zákazníkom na trhu strednej Európy ponúka tie najlepšie príležitosti,” povedal Mario Sander, Managing Director pre strednú Európu v spoločnosti Mountpark.
 
Mountpark Sereď je významným distribučným uzlom západného Slovenska s prístupom k medzinárodnej diaľničnej sieti prostredníctvom rýchlostnej cesty R1, ktorá sa napája na diaľnicu D1 na križovatke Trnava. Ponúka tak rýchle spojenie do Českej republiky, Maďarska a Rakúska.
 
Mountpark Sereď už v minulosti pritiahol spoločnosť Amazon, ktorá tu na 60,000 m2 prevádzkuje reverzné logistické centrum. Mountpark umožňuje postaviť haly pre nových klientov veľmi flexibilne v priebehu 12 mesiacov.
 
zdroj:webnoviny.sk a mountpark.com
Mounpark ukončil výstavbu novej halyMounpark ukončil výstavbu novej halyMounpark ukončil výstavbu novej halyMounpark ukončil výstavbu novej halyMountpark ukončil výstavbu novej haly