Čo tak vyskúšať ísť do práce na bicykli? MRC Vám pri tejto zmene pomôže

Čo tak vyskúšať ísť do práce na bicykli? MRC Vám pri tejto zmene pomôže

Šport     Iveta Tóthová    
 
Uvažovali ste, že by ste na cestu do práce zvolili bicykel, ale neviete akou najlepšou cestou ísť a koľko času by ste týmto spôsobom dopravy ušetrili? Touto otázkou sa na Vás obracia Občianske združenie  Mám rád cyklistiku.  
 
Ak ste sa rozhodli zmeniť dopravný prostriedok alebo upraviť aktuálnu trasu do práce, združenie  Vám ponúka jedinečnú možnosť využiť pri tejto zmene ich pomoc a rady. Erik Štefanek z OZ Mám rád cyklistiku vysvetľuje, v čom ich pomoc spočíva : „My vám pomôžeme začať – odmeriame pre vás vašu cestu do práce a vyberieme tú najvhodnejšiu trasu čo sa týka bezpečnosti, plynulosti a času trvania. Vašu cestu do práce si prejdeme prvý raz za vás.”
 
Podľa OZ MRC je počasie každým dňom krajšie, teploty budú priať jazde na bicykli a radosť z jazdy tak nebudete mať len vy, ale aj okolité prostredie a samotná príroda. Jazda na bicykli so sebou prináša nepochybne veľké množstvo výhod, či už sa týkajú pozitívnych vplyvov na vaše zdravie, prírodu, mobilitu alebo dobrej nálady na pracovisku.
 
„Ak patríte medzi tých, ktorý jazdia do práce na bicykli pravidelne, tak je to skvelé. Ak tak však z rôznych dôvodov nerobíte, pokúsime sa vám to uľahčiť a presvedčíme vás aby ste to skúsili.
 
Tých dôvodov, prečo tak nerobíte môže byť viac. Sú to najčastejšie príčiny ako obavy z bezpečnosti – chýbajúce cyklotrasy alebo nebezpečné úseky, dlhší čas potrebný na cestu do práce, chýbajúce parkovisko pre bicykel či absentujúce šatne a sprchy na pracovisku. Na vec sa ale treba pozrieť aj z tej druhej strany, a tou je aktuálny spôsob dopravy, či je šetrný k životnému prostrediu, ako vplýva na okolie, vaše zdravie, náladu alebo peňaženku a či netrávite zbytočne veľa času na križovatke a hľadaním miesta na parkovanie,“ dopĺňa Erik Štefanek
 
Stačí vyplniť nasledovný formulár a všetko ostatné už zariadi OZ MRC.  Po jeho vyplnení údaje spracujú a budú Vás informovať nie len o samotnom výsledku, ale pošlú Vám aj informácie o ušetrených emisiách či peniazoch.
 
Prejdite na FORMULÁR
 
Pomoc združenia môžete využiť aj pri kampani Do práce na bicykli, do ktorej sa pravidelne zapája aj Mesto Sereď. Minulý rok bolo do projektu prihlásených až 20 tímov.
 
Cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.
 
Prihlásiť sa do súťaže  majú možnosť 2-4 členné tímy z jednotlivých organizácií, podnikov a inštitúcií mesta do 7. júna 2021 vyplnením formulára na stránke www.dopracenabicykli.eu
 
Čo tak vyskúšať ísť do práce na bicykli? MRC Vám pri tejto zmene pomôže