Havarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej škole

Havarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej škole

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
Mesto Sereď koncom marca 2021 pristúpilo k oprave strechy na Špeciálnej základnej škole na Fándlyho ulici. Strecha bola v havarijnom stave a tak bola oprava viac ako potrebná. Poškodený strešný plášť už nedokázal odolávať poveternostným vplyvom a brániť prieniku vlhkosti do budovy. V dôsledku toho sa začali na stenách tried tvoriť nielen nevzhľadné mokré škvrny, ale aj nebezpečné plesne.
 
Riaditeľka školy Jarmila Žilecká vysvetľuje, že škola už takmer 30 rokov sídli vo vypožičanej budove od Mesta Sereď. Strecha bola od roku 2004 opravovaná vždy len lokálne na náklady školy: „V poslednej dobe začala zatekať voda zo strechy naraz na viacerých miestach. Po intenzívnych dažďoch ostávali fľaky na strope i na stenách. A ako ste spomínali, začala sa v interiéri tvoriť pleseň. Núdzovo sme fľaky strechy polepili, aby sa nezničila nová maľovka a požiadali sme Mesto Sereď o riešenie problému. Podľa dohody škola zabezpečuje bežnú údržbu, servis, opravy, revízie, ale nákladné rekonštrukcie sú v kompetencii majiteľa budovy a to je mesto."
 
Realizátorom prác bola firma Viliam Baloník – PIKVIP zo Serede. Práce pozostávali v prvom rade vo vyčistení odkvapových žľabov, okrajové plechy boli vymenené za nové a izolácia plochej strechy bola opatrená PVC fóliou zn. SIKA. Tá má vysokú odolnosť aj pevnosť a podľa odborníkov by mala vydržať aj 50 rokov.
 
Riaditeľka školy hodnotí spoluprácu s mestom na výbornú: „Veľmi pekne ďakujeme. Hlavne za deti, ktoré už majú zabezpečené optimálne podmienky pre vzdelávanie.“
 
Havarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej školeHavarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej školeHavarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej školeHavarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej školeHavarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej škole