Od pondelka 22. marca začína prevádzku očkovacie centrum v Seredi

Od pondelka 22. marca začína prevádzku očkovacie centrum v Seredi

Zdravie     Iveta Tóthová    
 
V pondelok 22.marca začne prevádzku očkovacie centrum v Seredi. Vakcinácia bude prebiehať na poliklinike ProCare, v bloku E na prvom poschodí. Priestory budú výrazne označené ako Vakcinačné centrum.
 
Ako Seredské novinky informovala riaditeľka polikliniky Kornélia Horváthová, v očkovacom tíme bude vždy jeden lekár, dve zdravotné sestry a dve administratívne pracovníčky. Koordinácia klientov bude prebiehať v spolupráci s príslušníkmi mestskej polície. Vakcinácia bude prebiehať päť dní v týždni, vždy od pondelka do piatka v čase 7:30-12:00 hod. a od 12:30-14:30 hod.
 
Denne by sa mohlo zaočkovať približne 100-130 ľudí. Vakcinovať sa bude očkovacou látkou Moderna, ktorá sa podáva vo forme dvoch injekcií, zvyčajne do svalu v hornej časti ramena, a to s odstupom 28 dní.
 
Registrácia
 
Záujemcovia o očkovanie musia vyplniť registračný formulár na https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia
 
Zaregistrovaním sa dostanete do tzv. čakárne a týmto krokom budete zaradení do zoznamu čakateľov na termín. Termíny budú priraďované podľa veku. To znamená, že o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas Vašej registrácie. V procese registrácie si budete vedieť vybrať Vami preferované očkovacie mesto alebo obec.
 
Ďalší postup po registrácii
 
- v ďalšom kroku Vám bude pridelený PIN kód (identifikačný údaj), ktorý obdržíte aj na uvedené kontaktné údaje zadané počas registrácie
 
- PIN kód slúži na všetky zmeny, ktoré môžete realizovať, preto si ho starostlivo uschovajte
 
- ako sme písali po registrácii budete zaradení do zoznamu čakateľov na termín (termíny sú priraďované podľa veku)
 
- informácia o priradenom termíne a mieste očkovania Vám príde najneskôr 2 dni pred očkovaním
 
- termín je potrebné dodržať a na miesto očkovania prísť v predstihu minimálne 10 minút
 
Na Slovensku momentálne prebieha očkovanie nasledovne:
 
Očkovanie je podľa veku rozdelené do niekoľkých fáz. Ak nie ste v jednej z otvorených skupín, registrácia Vám bude sprístupnená neskôr.Momentálne je spustená už 4.fáza:
 
1. Špeciálna skupina obyvateľov
2. Osoba s vekom najmenej 85 rokov
3.Osoba s vekom od 70 do 84 rokov
4.Osoba s vekom od 60 do 69 rokov
 
Čo je vakcína Moderna
 
Ako sme spomínali vyššie, v Seredi sa budete môcť dať zaočkovať vakcínou Moderna. Ide o očkovaciu látku určenú na prevenciu koronavírusového ochorenia 2019 (COVID-19) spôsobeného SARS CoV 2 u osôb vo veku 18 rokov a starších.COVID-19 Vaccine Moderna obsahuje molekulu nazývanú mediátorová RNA (mRNA) s pokynmi na vytvorenie proteínu zo SARS-CoV-2, čo je vírus zapríčiňujúci ochorenie COVID-19. Očkovacia látka COVID-19 Vaccine Moderna neobsahuje samotný vírus, a preto nemôže spôsobiť ochorenie COVID-19.
Viac informácií o Moderne nájdete kliknutím na tento odkaz.
 
zdroj: korona.gov.sk, .ema.europa.eu
 
 
Od pondelka začína prevádzku očkovacie centrum v SerediOd pondelka začína prevádzku očkovacie centrum v SerediOd pondelka začína prevádzku očkovacie centrum v SerediOd pondelka začína prevádzku očkovacie centrum v Seredi