Od pondelka 22. marca je okres Galanta zaradený do bordovej farby

Od pondelka 22. marca je okres Galanta zaradený do bordovej farby

Zdravie     Iveta Tóthová    
Minister financií a dočasný ministerzdravotníctva Eduard Heger informoval na tlačovej konferencii o zlepšujúcej sa epidemiologickú situáciu na Slovensku.
Podľa aktualizovaného Covid automatu je síce celé Slovensko podľa celonárodných kritérií od 22. marca stále  v štvrtom stupni varovania, no na regionálnej úrovni si mnohé okresy polepšili. 
 
Do IV. stupňa varovania (čierneho) sa dostalo 20 okresov, v III. stupni – bordovom bude 55 okresov a v II. stupni – červenom budú štyri okresy. Podľa ministra Hegera nie je potrebné sprísňovať opatrenia, no pandemická komisia navrhuje núdzový stav predĺžiť o ďalších 40 dní. Ak by sa tak nestalo, systém pandemickej ochrany by sa zrútil. Tradičné Veľkonočné sviatky si teda ani tento rok neužijeme tak, ako sme boli zvyknutí pred pandémiou.

Čierna farba – IV. stupeň varovania– 20 okresov: Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Senica, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice,  Žiar nad Hronom, Žilina

Bordová farba - III. stupeň varovania– 55 okresov: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I-V, Brezno,  Bytča, Detva, Dunajská Streda, Galanta ,Hlohovec, Ilava, Komárno, Košice I-IV, Košice – okolie, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš,, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nitra, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Šaľa, Senec, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Zlaté Moravce, Zvolen

Červená farba - II. stupeň varovania – 4 okresy: Kežmarok, Námestovo, Nové Zámky, Tvrdošín
 
Potvrdenia o negatívnom výsledku testu
 
Aj v bordovom okrese, tak ako v čiernom,  je potrebné mať do zamestnania platnosť potvrdenia o negatívnom výsledku testu nie starší ako 7 dní. (červený okres - 14  dní, ružový - 21 dní )
 
 
Kto nepotrebuje potvrdenie o negatívnom teste:

– Ak ste zaočkovaný obidvomi dávkami vakcíny a ubehlo už 14 dní od podania druhej dávky.
– Ak ste v uplynulých 90 dňoch prekonali ochorenie Covid-19.
 
zrdoj :Min.zdravotníctva SR, korona.gov
Od pondelka 22. marca je okres Galanta zaradený do bordovej farby