Ďalšia zmena na poste trénera ŠKF Sereď. Hráčov povedie Gergely Geri

Ďalšia zmena na poste trénera ŠKF Sereď. Hráčov povedie Gergely Geri

Šport     Iveta Tóthová    
V decembri minulého roka prebehla médiami správa, že novým hlavným trénerom a športovým riaditeľom ŠKF Sereď sa stal František Šturma, ktorý vo funkcii k vystriedal Petra Léranta. František Šturma sa ale na poste trénera dlho neohrial. Od februára si z rodinných a zdravotných dôvodov čerpal dovolenku. Novým dočasným kormidelníkom sa stal Ján Blaháč.  Po niekoľkých týždňoch ale opäť nastala zmena.
 
Futbalistov ŠKF Sereď povedie nový tréner Gergely Geri, ktorý podpísal kontrakt do konca sezóny s možnosťou predĺženia spolupráce. Počas svojej trénerskej dráhy pôsobil v Podbrezovej, dvakrát v Nitre a tiež v najvyššej maďarskej súťaži.
 
„Na základe neuspokojivých výsledkov a predvedenej hry sme boli nútení pristúpiť k tejto zmene. Klub mal na začiatku tohto kalendárneho roka iné vízie. Túto zmenu považujeme za dôležitý impulz pre hráčsku kabínu, ale aj celý klub,“ povedal na margo trénerskej zmeny generálny manažér klubu Marián Černý pre klubobý web a zároveň dodal: „Pán Šturma je aktuálne stále zdravotne indisponovaný, v klube nateraz nebude pokračovať, jeho budúcnosť však zostáva naďalej otvorená.“
 
Trénerský štáb bude pracovať v zložení: Gergely Geri (hlavný tréner), Jozef Brezovský (asistent trénera), Michal Kukučka (kondičný tréner) a Roland Praj (tréner brankárov).
 
Fortunaliga ďalej uvádza, že Gergely Geri ako hráč pôsobil v Rimavskej Sobote, Michalovciach, Humennom, v maďarskej Nyíregyháze. Profesionálnu kariéru ukončil vo veku 36 rokov a dal sa na trénerskú dráhu. V najvyššej slovenskej súťaži pôsobil ako hlavný tréner v Podbrezovej v roku 2018 a potom aj dvakrát v Nitre. Najprv krátko, keď v piatich stretnutiach zaskakoval za odvolaného trénera Mariána Süttöa. Druhýkrát viedol Nitru od začiatku tohto ročníka do konca novembra 2020, keď na vlastnú žiadosť ukončil svoje pôsobenie.
 
Po odchode z lavičky FC Nitra zamieril do najvyššej maďarskej súťaže. Na spolupráci sa dohodol s klubom Diósgyör VTK, v ktorom nahradil na poste trénera Tamása Feczkóa. Na svojej pozícii však zotrval len mesiac. Začiatkom tohto roka nastala zmena v majiteľských štruktúrach DVTK Diósgyör, táto zmena priniesla aj jeho koniec na lavičke maďarského tímu.
 
zdroj: skficlinicsered
 
Ďalšia zmena na poste trénera ŠKF Sereď