Veselý kameň zo Serede sa behom troch dní ocitol na brehu mora v Chorvátsku

Veselý kameň zo Serede sa behom troch dní ocitol na brehu mora v Chorvátsku

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Pred pár dňami sme priniesli článok o milej aktivite s názvom „Veselé kamene“, ktorá zabaví malých aj veľkých. Cieľom hry je ľubovoľne namaľovať určitý kameň, napísať na neho mesto alebo PSČ, potom ho odfotiť a uverejniť na facebooku v danej skupine. No a napokon niekde v meste alebo v parku kamienok položiť. Kto kameň nájde opäť by ho mal odfotiť, uverejniť na facebooku a premiestniť  inde.
 
Pamätáte sa aká bola v pôvodnom článku moja posledná veta ? Pripomeniem Vám ju: „Možno sa naozaj tie naše "seredské"  kamienky vyberú do sveta a o pár mesiacov sa ocitnú na brehu oceána...“
 
A stalo sa ....dokonca to netrvalo mesiace ale iba tri dni !!
 
Tatiana zo Serede sa ako „kreatívna duša“ tiež zapojila do aktivity „Veselé kamene“.  Ako pravá rockerka aj kamene namaľovala tematicky. Keď mala svoje výtvory hotové, dala  susedovi, aby ich po meste porozkladal. O osude svojich kameňov sa viac nestarala.
 
O tri dni, navštívila na facebooku danú skupinu a v množstve príspevkov zbadala, že jeden z jej kameňov sa ocitol na brehu mora v Chorvátsku !!!
 
„Musel prejsť viacerými  rukami už tu v Seredi, vôbec tých ľudí nepoznám. Ja ani neviem kam ho ten môj sused vlastne pôvodne schoval. Mne sa to roznášať  ani hľadať nechce, len to maľovanie je pre mňa relax. Keď som na facebooku ten svoj kameň zbadala položený na palme v Chorvátsku, neverila som vlastným očiam. Precestoval stovky kilometrov a fakt behom troch dní sa ocitol pri mori. Okamžite som si spomenula na Váš článok a napísala som Vám moju skúsenosť s touto hrou. Verím, že čitateľov tieto pozitívne riadky potešia a budú inšpiráciou,“ povedala Tatiana. 
 
Veselý kameň zo Slovenska sa behom troch dní ocitol na brehu mora v ChorvátskuVeselý kameň zo Slovenska sa behom troch dní ocitol na brehu mora v ChorvátskuVeselý kameň zo Slovenska sa behom troch dní ocitol na brehu mora v Chorvátsku