Detské ihrisko v parku bude rozšírené o senzorické hracie prvky. V meste pribudnú aj nové ihriská

Detské ihrisko v parku bude rozšírené o senzorické hracie prvky. V meste pribudnú aj nové ihriská

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
Detské ihriská sú priestorom pre telesný a duševný rozvoj všetkých detí. Mali by byť navrhnuté  tak, aby boli vhodné pre deti všetkých vekových kategórií. No nie každé dieťa má to šťastie, že sa narodí zdravé. Takéto detičky je ale veľmi potrebné integrovať do spoločnosti rovesníkov. Napríklad aj návštevou detských ihrísk.
 
Samospráva mesta sa rozhodla vyjsť v ústrety rodičom takýchto detičiek a rozšíri jedno zo svojich detských ihrísk o senzorické hracie prvky.   Miriam Klottonová z Oddelenia životného prostredia na MsÚ vysvetlila:  „Mesto zareagovalo na požiadavku na zakúpenie detských prvkov vhodných pre „inak obdarené deti“.  Takýchto detičiek je v našom meste viac  a aby aj oni mohli byť začlenené do spoločnosti  zdravých detí v prostredí, kde sa ich najviac stretáva, tak práve verejné ihrisko je tým správnym miestom.  Mesto objednalo zo špecializovaného obchodu na senzorické prvky - dve špeciálne hojdačky, aby aj pre tieto detičky bolo hojdanie nie len pohodlné,  ale najmä vhodné a bezpečné.“
 
Dodávateľom hracích  prvkov bude  firma 3lobit, s.r.o. z Bratislavy a pôjde o :
 
- sieťovú hojdačku tzv. hniezdo s mäkkou sieťovou základňou a pevným rámom obaleným penou. Hojdačka umožňuje nielen hojdanie dopredu a dozadu, ale aj pohyby do strán.
 
- druhá hojdačka je s bezpečnostným postrojom so zapínaním na pracku a v sedacej časti s klinom pre zvýšenie bezpečnosti. Kvalitné laná umožnia nastaviť výšku i sklon sedadla.
 
 
Tieto špeciálne prvky budú umiestnené na detskom ihrisku v Zámockom parku na mieste dvoch súčasných hojdačiek. Pôvodné hojdačky budú premiestnené na iné vhodné ihrisko v rámci mesta.
 
Hovoriť o presných termínoch je momentálne predčasné. Ako všetko, aj túto oblasť ovplyvnila súčasná situácia. Deti sa ale už teraz môžu tešiť aj na nové detské ihriská na dvoch uliciach v meste .  „V priebehu letných mesiacov, bude vybudované nové detské ihrisko s lezeckými prvkami na Cukrovarskej ulici (medzi 2. a 3. vežiakom smerom k Bille) a nové detské ihrisko na Fándlyho ulici na mieste súčasného detského ihriska, ktoré už nevyhovuje požiadavkám a bude odstránené. O malé detské prvky bude doplnené i detské ihrisko na Mlynárskej ulici, vedľa ihriska Horalky,“ doplnila Miriam Klottonová.
 
Detské ihrisko v parku bude rozšírené o senzorické hracie prvky. V meste pribudnú aj nové ihriskáDetské ihrisko v parku bude rozšírené o senzorické hracie prvky. V meste pribudnú aj nové ihriskáDetské ihrisko v parku bude rozšírené o senzorické hracie prvky. V meste pribudnú aj nové ihriská