Zákaz vychádzania sa dotkne aj potravinových reťazcov

Zákaz vychádzania sa dotkne aj potravinových reťazcov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Vláda v nedeľu schválila sprísnené opatrenia, medzi ktorými je aj zákaz vychádzania vo večerných hodinách od 20.00 do 01.00 h.  Výnimkou bude v tento čas iba nevyhnutná cesta do práce a k lekárovi. Opatrenia začnú platiť od stredy 3.marca 2021.
 
Zákaz vychádzania sa dotkol aj potravinových reťazcov. Sieť supermarketov Lidl potvrdila, že otváracie hodiny obmedzí. „Od stredy budú naše predajne otvorené do 20.00 h," uviedol hovorca  Lidla Tomáš Bezák.
 
Skrátenie potvrdila aj spoločnosť Billa. „Od stredy budeme skracovať otváracie hodiny do 20.00 h. v tých predajniach, ktoré mali bežne otvorené do 21.00 h či 22.00 h. Ostatným predajniam sa otváracie hodiny nemenia," informovala hovorkyňa Billy Kvetoslava Kirchnerová.
 
Otváracie hodiny predajní upravuje aj Kaufland: „Stane sa tak v súvislosti so zákazom vychádzania platnom od stredy 3. marca. Zákazníkov o tom budeme informovať prostredníctvom vývesiek v predajniach, sociálnych médií a našej webstránky," priblížila hovorkyňa reťazca Lucia Vargová.
 
Jednota taktiež informovala svojich zákazníkov o skrátení otváracích hodín: „Na základe rozhodnutia vlády o nočnom zákaze vychádzania, budú naše prevádzky až do odvolania otvorené maximálne do 20:00. Pokiaľ Vaša predajňa nemá otváracie hodiny dlhšie ako do 20:00 platia pre ňu štandartné otváracie hodiny, ktoré nájdete na našom webe.“
 
Zákaz vychádzania sa dotkne aj potravinových reťazcov