Spoločnosť HUBERT J.E. rozšíri výrobné kapacity. Zmenu uvidia aj obyvatelia

Spoločnosť HUBERT J.E. rozšíri výrobné kapacity. Zmenu uvidia aj obyvatelia

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
Spoločnosť HUBERT J.E. Sereď plánuje  rozšírenie výrobnej budovy zo strany ulice M.R. Štefánika. V pláne je zväčšiť výrobné kapacity spoločnosti, zvýšiť efektívnosť výroby a zlepšiť tepelno-izolačné vlastnosti obvodového plášťa. Viditeľnou zmenou prejde aj vonkajšia fasáda. Práve táto zmena najviac zaujme bežných obyvateľov mesta.
 
Spoločnosť Hubert J.E. avizuje, že pôvodnú nevzhľadnú stenu od ulice nahradia presklenou fasádou. Symbolicky tak otvoria  výrobne priestory, aby spoločnosť mohla prezentovať súčasnú modernú výrobu šumivého vína, ktorá sa ale hrdo hlási takmer k 200 ročnej tradícii vinárstva.
 
 
V rámci rozšírenia areálu plánuje spoločnosť Hubert J.E. vybudovať zo strany Vinárskej ulice parkovisko pre osobné automobily.  Výsledkom bude vytvorenie cca 30 nekrytých parkovacích miest s kolmým státím v jednom parkovacom páse. Pôvodný stav parkovacích miest je už nedostatočný. Spoločnosť plánuje vo svojich priestoroch vybudovať v budúcnosti pavilón vín ale radi by spustili aj tzv. vínnu turistiku s  prehliadkou závodu a výkladom od histórie po súčasnosť. Sekundárne sa zlepší estetika vnímania areálu spoločnosti Hubert J.E. občanmi mesta Sereď, jeho návštevníkmi ale aj zamestnancami.
 
 
V súvislosti s plánovaným projektom Spoločnosť Hubert J.E. požiadala poslancov mestského zastupiteľstva o odpredaj častí pozemkov nachádzajúcich sa v bezprostrednej blízkosti budovy. Na pracovnom stretnutí za účasti vedenia mesta, predsedov komisií a poslancov so zástupcami spoločnosti Hubert J.E boli prítomným predstavené plány aj vizuálizácia projektu. Poslanci napokon na rokovaní odsúhlasili:
- zámer prevodu pozemku z ulice M. R. Štefánika
- zámer prenájmu pozemku na Vinárskej ulici
 
Po spracovaní všetkých dokumentov bude nasledovať odsúhlasenie prevodu a prenájmu pozemku a následne už bude na ťahu spoločnosť Hubert, kedy s výstavbou začne. Či bude výsledok stáť zato a ako bude obyvateľmi prijatá sľubovaná atraktívna zmena si budeme musieť ešte počkať.
 
 
 
Spoločnosť HUBERT J.E. rozšíri výrobné kapacity.  Zmenu uvidia Spoločnosť HUBERT J.E. rozšíri výrobné kapacity.  Zmenu uvidia Spoločnosť HUBERT J.E. rozšíri výrobné kapacity.  Zmenu uvidia Spoločnosť HUBERT J.E. rozšíri výrobné kapacity.  Zmenu uvidia