Logistické centrum Amazon oslavuje 3 roky svojho pôsobenia

Logistické centrum Amazon oslavuje 3 roky svojho pôsobenia

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Logistické centrum Amazon bolo otvorené v roku 2017.  Ide o najväčšie reverzné logistické centrum, ktoré sa rozkladá na ploche 60 000 štvorcových metrov.  Zameranie centra je na vybavenie nedoručených alebo vrátených zásielok v rámci európskych aktivít Amazonu. Nachádza sa v priemyselnej zóne Sereď juh a tento rok Amazon oslavuje tretie výročie svojho pôsobenia na Slovensku. Výstavbu Amazonu sledovali novinári aj verejnosť, nakoľko išlo o najväčšie logistické centrum na Slovensku.
 
Takto vyzerali začiatky Amazonu v Seredi :
 
V súčasnosti má prevádzka viac ako 2 000 stálych zamestnancov. Ďalších 1 000 zamestnancov spoločnosti pracuje v bratislavskej kancelárii. Ako uvádza webová stránka spoločnosti zamestnanci Amazonu v logistickom centre v Seredi dostávajú konkurenčné platy od 5,50 eur (pozície na základnej úrovni) a 7,00 eur (vedúci tímov) na hodinu. Okrem špičkových benefitov, ako je ďalší, až 20%, mesačný bonus na základe dochádzky a ročný bonus vo výške 8,5% brutto, poskytuje Amazon súkromnú zdravotnú starostlivosť, životné poistenie, doplnkový dôchodkový program, zvozovú dopravu s mesačným poplatkom iba 24 €, stravovanie za 1 €, zľavy na nákupy na Amazon.de, program Ramp Back pre rodičov a mnoho ďalších, vrátane inovatívneho programu Career Choice pokrývajúceho 95% školného různorodých kurzu, ktorý si zamestnanec vyberie.  Spoločnosť Amazon poskytuje niektoré z najpokročilejších pracovísk na svete.  Len na Slovensku mal Amazon za posledný rok od začiatku pandémie pre svojich zamestnancov k dispozícii viac ako 180 tisíc párov rukavíc, 400 tisíc rúšok, 700 tisíc dezinfekčných utierok a 8 miliónov dezinfekcií na ruky.
 
Budova Amazonu v Seredi je jedným z najvyspelejších reverzných stredísk na svete. Je držiteľom certifikátu BREEAM  za svoje ekologické riešenia, akými sú vylepšená izolácia stien a striech, vzduchotesnosť budovy, najmodernejšie zariadenia umožňujúce rekuperáciu, t. j. spätné získavanie tepla pomocou rotujúcich tepelných výmenníkov. Na ploche 60 000 metrov štvorcových (veľkosť 9 futbalových ihrísk) je možné spracovať a uskladniť milióny položiek. Budova využíva 270 km nabíjacích a riadiacich káblov pre systém dopravného pásu.  V čase otvorenia centra v roku 2017, pustilo vedenie spoločnosti do svojich priestorov aj novinárov,  ktorí mohli zadokumentovať vybavenie a systém práce. Uvádza spoločnosť na svojej webovej stránke.
 
Deň otvorených dverí v Amazone ponúkol pohľad do vnúrotných priestorov aj verejnosti:
 
Logistické centrum používa technológie ako napríklad ergonomicky tvarované baliace stoly, ktoré zamestnancom pomáhajú pri každodennej práci, najnovšie softwarové riešenie, vrátane machine learning, ktoré pomáha zamestnancom správne vyhodnotiť stav položky, robotizáciu znižujúcu množstvo namáhavej fyzickej práce, najmodernejšie pomôcky pre testovanie a diagnostiku tovaru, algoritmy rozmerov krabíc, ktoré vypočítavajú správnu veľkosť krabice pre objednávku, čo pomáha zamestnancom, aby nemuseli zdĺhavo hľadať správny rozmer krabice, alebo oddelenie digitálnych zariadení, kde používajú najnovšiu technológiu pre spracovanie zákazníkmi vráteného tovaru. Ako Amazon informuje, automatizované procesy testujú funkčnosť a stav digitálneho zariadenia a používajú sa v rozhodovacom procese zamestnanca. Počas týchto procesov sa automaticky kontroluje výdrž batérie, funkčnosť dotykovej obrazovky, mikrofónu alebo ovládacích tlačidiel. Tieto nástroje zjednodušujú prácu zamestnancov a pomáhajú im robiť správne rozhodnutia.
 
Spoločnosť Amazon sa pred troma rokmi predstavila verejnosti:
 
Amazon bol prvou spoločnosťou na svete, ktorá ponúkla nasledujúce produkty a služby: recenzie zákazníkov, nakupovanie jedným kliknutím, osobné odporúčania, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Fire phone, Fire tablety, Fire TV, a Amazon Echo. Nábor na celý rad odborných pozícií a pozícií na základnej úrovni pokračuje.
 
informácie boli čerpané z Amzon newsroom
 
Logistické centrum Amazon oslavuje 3 roky svojho pôsobenia