Na ulici SNP vyrábajú langoše, na Trnavskej senzácie

Udalosti a ľudia     Ľubomír Veselický    
Redakcia SOL, ktorej hlavná činnosť spočíva v uchmatnutí  informácií uverejňovaných v dostupných médiách a ich umiestňovaní na vlastnej stránke, sa dnes vypla k heroickému výkonu a informovala senzácie chtivých čitateľov o tom, že na MsÚ v Seredi mali zbierať „podpisy za odvolanie premiéra“. Senzácia trvala iba  dovtedy, kým Ing. Zuzana Slahučková  redakcii neoznámila, že opisovaná aktivita sa na pôde mestského úradu v Seredi nekonala.
 
Redakcia sa v tomto prípade  ani len neunúvala  uviesť to tradičné:  „Oznamovateľ požiadal o zachovanie anonymity, lebo sa obáva pomsty (ktovie koho?)“. Obavy úbohého oznamovateľa by boli možno na mieste, ak by filozofia práce funkcionárov a zamestnancov mesta spočívala v trestaní šíriteľov nezmyslov.  Nakoniec samotný  informátor o údajnom zbere podpisov, ak vôbec existuje,  je aj tak dosť postihnutý. Skutočnú pravdu pozná iba redakcia. Lenže ani v jej prípade nik netuší, kto sa za týmto označením ukrýva.
 
Suma sumárum.
 
Neznámy človek, dnes oznámil neznámej osobe, ktorá sa označuje ako redakcia, že na pôde mestského úradu  v Seredi sa dialo niečo , čo  sa nedialo.  A potom, že v tejto zložitej dobe nemajú ľudia zmysel pre humor.