Spúšťa sa očkovanie učiteľov

Spúšťa sa očkovanie učiteľov

Zdravie     Iveta Tóthová    
Očkovanie učiteľov proti ochoreniu Covid-19 začne  v sobotu 13. februára. Ide o prvú fázu, v ktorej ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva poskytnú zamestnancom škôl bezplatne a dobrovoľne možnosť sa zaočkovať proti koronavírusu.
 
Riaditelia škôl postupne obdržia link, cez ktorý sa učitelia budú môcť objednať. Ministerstvo školstva vytvorilo zoznam všetkých pedagogických zamestnancov, ktorí sú nevyhnutní na prezenčnú výučbu. Všetci učitelia budú následne rozdelení na dve skupiny - do 55 rokov a nad 55 rokov.
 
„Napriek tomu, že mojou snahou je ochrániť všetkých zamestnancov škôl a hneď, musíme byť trpezliví a čakať na to, ako sa darí vakcínu vyrábať,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling a súčasne sa poďakoval učiteľom za ich prácu a nasadenie v náročnom období.
 
Ako uvádza rezort školstva na svojej webovej stránke, prvé dávky vakcíny AstraZeneca, ktoré prišli na Slovensko len pred pár dňami sú určené pre nasledujúce kategórie zamestnancov mladších ako 55 rokov (vrátane):
 
pedagogickí zamestnanci materských škôl,
pedagogickí zamestnanci špeciálnych materských škôl,
pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu na I. stupni základnej školy alebo v školských kluboch detí,
pedagogickí zamestnanci na špeciálnych základných školách,
pedagogickí zamestnanci na stredných školách pre žiakov so zdravotným znevýhodnením,
pedagogickí zamestnanci na praktických školách alebo odborných učilištiach,
pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu končiacich ročníkov stredných škôl.
 
Od pondelka by sa mali očkovať aj učitelia nad 55 rokov. Ministerstvo školstva na webe ďalej informuje, že bude postupne identifikovať ďalšie skupiny zamestnancov a s pribúdajúcim počtom vakcín budú na očkovanie pozývané ďalšie skupiny pedagogických, odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení.
 
Záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má najmenej 60 percent učiteľov. „Ak to máme posúdiť podľa e-mailov a inej komunikácie, tak bude to číslo oveľa vyššie,“ dodal minister školstva.
Spúšťa sa očkovanie učiteľov