Zima ešte nepovedala posledné slovo. Postarajte sa počas mrazov o svojich psíkov

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Postarajte sa počas mrazov o svojich psíkov

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    
Tieto rady sú primárne určené obyvateľom rodinných domov. Ako vonku vidno, zima ešte nepovedala posledné slovo a teploty nám klesajú riadne pod bod mrazu. Najmä noci sú studené a na niektorých častiach Slovenska teplomer ukazuje aj – 20 st C.
 
Chladné noci máme aj v Seredi, preto prosím upriamte pozornosť na svojich domácich miláčikov, ktorých máte vonku na dvore.  
 
Hneď na úvod je najlepšou radou premiestniť Vášho rodinného miláčika dovnútra. Ak už nie priamo do domu, tak aspoň do garáže alebo hospodárskej miestnosti či suterénu . Niektorí majitelia ale tvrdia, že aj napriek tomu sa ich psík dožaduje pobytu vonku. Je tam zvyknutý a dvor je jeho domovom.
 
Ak sa psíka teda rozhodnete predsa len ponechať vonku, nezabúdajte na zateplenú búdu, ktorá by mala byť zaizolovaná, vyvýšená a najlepšie s tzv. predsieňou a závetrím, kde môže pes spať.
 
Psíkovi môžete dať miesto deky  ako podstielku suché seno. Deky a matrace totiž navlhnú a miesto toho aby hriali ešte viac ochladzujú. Psík si tak môže privodiť prechladnutie až zápal pľúc.
 
Psovi zvýšte v zime kŕmnu dávku aby mal viac energie na udržanie telesnej teploty.
 
Aj v zime treba psovi dopriať dostatok vody. Sledujte mu misku, lebo v týchto mrazoch voda rýchlo zamŕza. Ak Váš miláčik odmieta vodu, ponúknite mu teplý vývar.
 
Azda ani netreba písať, že psíka nikdy neuväzujte. Musí mať dostatok pohybu a v zime zvlášť, aby sa dokázal zahriať.
 
Bytové psíky venčite iba krátko
 
Ak sa prechádzate po miestach, kde sa solia chodníky, nezabudnite psíkom ošetrovať vankúšiky na labkách.
 
Nehanbite sa svojich miláčikov obliekať. Svetríky a bundičky sú dnes už samozrejmosťou. Kto vie štrikovať za pár eur si dokáže uštrikovať svetrík aj doma. Dva obdĺžniky – vrchný väčší, spodný menší a pri zošití vynecháte otvor na labky.
Zima ešte nepovedala posledné slovo. Postarajte sa počas mrazov o svojich psíkovZima ešte nepovedala posledné slovo. Postarajte sa počas mrazov o svojich psíkovZima ešte nepovedala posledné slovo. Postarajte sa počas mrazov o svojich psíkovZima ešte nepovedala posledné slovo. Postarajte sa počas mrazov o svojich psíkov