Od pondelka 15. februára sme v čiernej zóne Covid automatu. Zatvárame školy a platia pre nás prísnejšie podmienky

Od pondelka 15. februára sme v čiernej zóne Covid automatu. Zatvárame školy a platia pre nás prísnejšie podmienky

Školstvo a vzdelávanie     Iveta Tóthová    
Na Slovensku platí od pondelka 8.februára COVID automat.  Má dve úrovne – národnú a regionálnu. V národnej úrovni sa na Slovensko pozeráme ako na celok a v regionálnej prihliadame individuálne na každý okres.

Každý pondelok analytici vyhodnotia aktuálne dáta, o ktorých bude minister zdravotníctva informovať každý utorok. V prípade, ak bude situácia horšia, automat sa zmení od ďalšieho pondelka. Ak bude situácia lepšia, opatrenia sa zmiernia o dva týždne, keď sa pozitívny trend potvrdí.
 
Od pondelka 15. februára sa Galantský okres zaradil do čiernej fázy, čo aj pre Sereď znamená sprísnenie opatrení.
 
Najzásadnejším opatrením je, že od pondelka 15. februára mesto zatvára všetky školy a predškolské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti. Žiaci teda opäť prechádzajú na dištančné vzdelávanie.
 
Pokiaľ sa situácia o týždeň v okrese zlepší, podľa úvodných riadkov to ale neznamená, že sa na ďalší týždeň školy opäť otvoria. Malo by sa tak udiať až o dva týždne, keď sa pozitívny trend potvrdí. Keď sa pozrieme na horizont troch týždňov dopredu, podľa ministerstva budú od 1.3.-7.3. 2021 v Trnavskom kraji jarné prázdniny. Tie zatiaľ rezort školstva rušiť nechce.  No keďže sme zvyknutí, že sa nariadenia neustále menia, táto správa nie je z dlhodobého hľadiska záväzná ale zatiaľ iba informatívna.
 
V čiernych okresoch je ďalej zakázaný aj pobyt v prírode mimo okresu. V rámci okresu je možné ísť do prírody aj bez testu. Ďalej pre čierny (aj bordový) okres platí, že ľudia, ktorí chodia do práce, potrebujú negatívny test nie starší ako sedem dní.


 
 
Od pondelka 15. februára sme v čiernej zóne Covid automatu. Zatvárame školy a platia pre nás prísnejšie podmienky Od pondelka 15. februára sme v čiernej zóne Covid automatu. Zatvárame školy a platia pre nás prísnejšie podmienky