Výsledky tretieho kola celoplošného skríningu v Seredi. AKTUALIZOVANÉ

Výsledky tretieho kola celoplošného skríningu v Seredi. AKTUALIZOVANÉ

Zdravie     Iveta Tóthová    
V Seredi sa v dňoch 5.-7. februára konalo tretie kolo celoplošného skríningu. Krízový štáb pripravil pre obyvateľov sedem odberných miest na sobotu a štyri na nedeľu. Na piatich mohli ľudia využiť rezervačný formulár a objednať sa na presné miesto a čas. To samozrejme opäť všetci ocenili, nakoľko sa tak predchádza dlhému čakaniu v radoch.
 
Testovanie začalo už v piatok, kedy boli otestované odberné tímy a zamestnanci úradu. V sobotu dopoludnia boli otestované učiteľky, zamestnanci škôl, predškolských zariadení a rodičia žiakov.
 
Spolu bolo v treťom kole otestovaných  4 978 ľudí, z toho bolo pozitívnych 69. Miera pozitivity činí  1,3861 %.
 
 
Pre porovnanie uvereňujeme výsledky z posledných troch kôl testovania v meste Sereď:
 
1.kolo 1,83% pozitívnych, ( 5 947 testov  a 109 poz. )
2.kolo 1,44% pozitívnych, ( 6 520 testov a 94 poz. )
3.kolo 1,39% pozitívnych, ( 4 978 testov a 69 poz. )
 
--------
AKTUALIZÁCIA:
 
V pondelok 8.2.2021 boli vykonané  ďalšie ATG testy, nakoľko pri piatkovom testovaní zamestnancov ešte nebolo jasné, že  budú potrebné certifikáty na cestu do práce od stredy 10.2.2021 na 7-dňovej báze. Preto sa testovania mnohí zamestnanci úradu v piatok nezúčastnili.
 
Vykonaných bolo 80 testov a všetky s negatívnym výsledkom. Po zosumatizovaní tretieho kola sú výsledky nasledovné:
 
Otestovaných bolo celkovo 5058  osôb, z toho 69 pozitívnych čo činí mieru pozitivity 1,36%
 
Výsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v SerediVýsledky tretieho kola celoplošného skríningu v Seredi