Samospráva zabezpečila respirátory FFP2 pre najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov

Samospráva zabezpečila respirátory FFP2 pre najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Mesto Sereď zabezpečilo respirátory FFP2 pre 2 998 občanov mesta narodených v roku 1956 a skôr. Nakoľko mesto má k dispozícii zoznamy obyvateľov, seniori sa nemuseli nikde hlásiť.
 
Postupne ich od piatku 5.2.2021 zamestnanci mestského úradu distribuovali v balíčkoch po dva kusy priamo do poštových schránok. Distribúciu respirátorov koordinovali zamestnankyne mesta Karmen Vavrová a Eva Kavoňová. Samospráva mesta chce týmto krokom prispieť k zvýšeniu ochrany najzraniteľnejšej skupiny obyvateľov.
 
Prednosta MsÚ Tibor Krajčovič dodáva: „Spomínané respirátory obdržali aj zamestnanci mestom zriadených školských zariadení. Niektoré školy si ich už zadovážili, resp. ich majú na ceste. No a takýto balíček respirátorov dostala od mesta každá pozitívne tetovaná osoba.“
 
Respirátory FFP2 zabraňujú šíreniu koronavírusu viac ako bežné rúška a po zaznamenaní infekčnejšej britskej mutácie ich odporúča aj ministerstvo zdravotníctva. Najmä seniori by ich mali využívať tam, kde nie je možné vyhnúť sa kontaktu s inými ľuďmi ako je napríklad návšteva lekára, obchodu či pošty.
 
 
 
Samospráva rozdá seniorom respirátory