Druhé kolo celoplošného testovania v Seredi

Druhé kolo celoplošného testovania v Seredi

Zdravie     Iveta Tóthová    
V dňoch 30. a 31. januára prebehlo na území Slovenska v okresoch so zlým výsledkom z prvého kola testovania ďalší celoplošný skríning. Krízový štáb mesta Sereď opäť pripravil osem odberných miest na sobotu a dve odberné miesta na nedeľu. Obyvatelia s trvalým pobytom v meste Sereď mohli využiť na testovanie rezervačný systém Bookio, pomocou ktorého si mohli rezervovať na vykonanie testu miesto a presný čas. 
 
Spolu  bolo v druhom kole ( od 28. do 31. januára ) v Seredi otestovaných 6 520 ľudí, z toho bolo pozitívnych 94. Miera pozitivity činí 1,44 %.
 
Pre porovnanie uvádzame výsledky aj z minulého víkendu, kedy bolo vykonaných 5 947 testov, z toho bolo 109 s pozitívnym výsledkom a mierou pozitivity 1,83 %.
 
Prednosta Tibor Krajčovič opäť všetko zorganizoval tak, že priebeh testovania bol hladký a bez komplikácií. Ako povedal, prekvapil ho nárast počtu testovaných osôb oproti minulému týždňu. Zároveň očakával väčšie zlepšenie počtu pozitívnych. "Čo tieto čísla pre Sereď znamenajú v týchto chvíľach nevieme. Musíme počkať na ďalšie  usmernenia," dodal.
 
Od 3. do zatiaľ 7. februára 2021 prísne pravidlá v najhorších okresov Slovenska pokračujú,  vrátane okresu Galanta. V tomto termíne ste povinní preukázať sa novým potvrdením o vykonaní testu, vykonaným kedykoľvek od 27. januára 2021. V platnosti ostávajú aj výnimky pre tých, ktorí sa testovať nemusia. Sú rovnaké ako v prvom kole. Stále prosím dodržiavajte opatrenia ako  ruško, odstup, ruky.
Druhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v SerediDruhé kolo celoplošného testovania v Seredi