Mesto je pripravené na prípadné druhé kolo testovania

Mesto je pripravené na prípadné druhé kolo testovania

Zdravie     Iveta Tóthová    
Prvé kolo testovania Sereď úspešne zvládla.  Minister zdravotníctva Marek Krajčí 29. januára oznámil, že krajina by sa po prvom kole  mala rozdeliť na 37 „horších“ a 36 „lepších“ okresov. V tých horších by malo prebehnúť druhé kolo testovania.  Keďže malo naše mesto mieru pozitivity až 1,83 %, tak sa zrejme zaradíme medzi tie "horšie okresy" a tak si testovanie pravdepodobne zopakujeme.
 
Podľa krízového štábu ale Sereď stále nemá oficiálnu informáciu či a kedy druhé kolo prebehne. Slovensko totiž stále nemá ukončené výsledky z prvého kola a preto rozhodnutie o ďalšom testovaní by malo mesto obdržať zajtra. 

Prednosta Krajčovič s krízovým štábom ale už v týchto chvíľach pripravili 7 odberných miest aj s personálom na testovanie obyvateľov s trvalým pobytom v meste SEREĎ na sobotu ako aj 2 odberné miesta na nedeľu. Po potvrdení druhého kola testovania bude opäť spustený rezervačný systém. O možnosti objednať sa na presný termín bude verejnosť informovaná.
 
Krízový štáb je pripravený aj na možnosť testovania bez povinnosti, teda z vlastnej iniciatívy.  V meste Sereď je v súčasnosti zriadené jedno stále odberné miesto na ATG testy na Kasárenskej ulici. Odbery sú vykonávané v pracovné dni od 10,00  do 12,00 a od 12,45 do 18,00 hod.
Mesto je pripravené na prípadné druhé kolo testovania