Kontajner na karanténne účely pre bezdomovcov

Kontajner na karanténne účely pre bezdomovcov

Zdravie     Iveta Tóthová    
Ochorenie Covid -19 sa nevyhýba ani ľuďom bez domova. Je to skupina obyvateľov, ktorá nemá kam ísť  v prípade nariadenia domácej karantény. Aby sa nákaza nešírila ďalej medzi populáciou, mala by každá samospráva upriamiť pozornosť nato, ako takéto osoby izolovať.
 
Mesto Sereď preto v záujme ochrany verejného zdravia zabezpečilo mobilný kontajner, ktorý bude slúžiť na karanténne účely pre túto skupinu obyvateľstva. Umiestnený je na Školskej ulici, vedľa nocľahárne pre bezdomovcov.  Kontajner je prenajatý zatiaľ na štyri mesiace. Ľudia bez domova tu dostanú potrebnú starostlivosť ak u nich vznikne podozrenie, že majú ochorenie Covid-19, boli v kontakte s infikovaným človekom alebo majú nariadenú izoláciu.
 
 
 
Kontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcovKontajner na karanténne účely pre bezdomovcov