Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig.

Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig.

Zdravie     Iveta Tóthová    
Z dôvodu celoplošného skríningu krízový štáb mesta Sereď rozhodol o zriadení 8 odberných miest na sobotu 23.januára a 3 odberných miest na nedeľu 24. januára.
 
Sobota 23.január: 8,00 – 12,00 (stery do 11,30) + 12,30 – 17,15 (stery do 17,00) + 17,50 – 20,00
1.     Dom kultúry – odberné miesto len pre rezervácie
2.     ZŠ J. Fándlyho – odberné miesto len pre rezervácie
3.     Mestský úrad Sereď – odberné miesto len pre rezervácie
4.     ZŠ J.A.Komenského – odberné miesto len pre rezervácie
5.     Denné centrum seniorov na Jesenského ulici – odberné miesto len pre rezervácie
6.     Sokolovňa – odberné miesto len rezervácie
7.     Futbalový štadión – čakanie v rade pre obyvateľov mesta Sereď
8.     Odberné miesto na Kasárenskej ulici – je určené pre obyvateľov mimo trvalého pobytu Sereď a je otvorené v čase 10,00 – 12,00 a  12,45 – 18,00 hod
 
Nedeľa 24.január: 8,00 – 12,00 (stery do 11,30) + 12,30 – 17,15 (stery do 17,00)
1.     Mestský úrad Sereď A – odberné miesto len pre rezervácie
2.     Mestský úrad Sereď B – odberné miesto len pre rezervácie
3.     Odberné miesto na Kasárenskej ulici – je určené pre obyvateľov mimo trvalého pobytu Sereď a je otvorené v čase 10,00 – 12,00 a  12,45 – 18,00 hod
 
Občania s trvalým pobytom v Seredi  mali možnosť rezervovať  si na niektoré odberné miesta presný termín pomocou online formulára. Celý systém objednávania sa v Seredi mohol uskutočniť vďaka rezervačnému systému Bookio, ktorý samosprávam poskytlo Združenie miest a obcí Slovenska. Prednosta MsÚ Tibor Krajčovič spolu s informatikmi upravili tento systém tak, aby presne vyhovoval potrebám mesta. Systém umožnil rovnomerné rozloženie záujemcov o testovanie počas testovacích hodín. Každý Seredčan si sám vybral pre neho vhodné testovacie miesto a čas.
 
Upozorňujeme obyvateľov, že na odberných miestach s rezerváciou, budú ľudia volaní na testovanie LEN PODĽA ZOZNAMOV REZERVÁCIÍ. Nie podľa toho ako budú obyvatelia stáť v rade. Je možné, že sa termín mierne posunie, preto prosíme o trpezlivosť. Rezerváciou chcelo mesto dosiahnuť rozloženie ľudí na odberné miesta a na oba dni.
 
Okrem toho majú zamestnanci možnosť otestovať sa aj v podnikoch. Vlastné testovanie vykonáva napr. Amazon, Lidl, IDC, Samsung a ďalšie firmy.
 
Vojaci na Kasárenskej ulici testujú aj v pondelok 25.1. a utorok 26.1. v  čase 10,00 – 12,00 a 12,45 – 18,00 hod.
 
Všetci členovia odberných tímov boli dnes, vo štvrtok 21. januára pretestovaní s negatívnym výsledkom.
 
Mesto má už zabezpečené antigénové testy, vlastné certifikáty, kompletne vybavilo odberné miesta (respirátory, rukavice, štíty, rúška, dezinfekciu, ochranné obleky, lekárničky, krabicové jemné servítky, odpadkové koše, vrecia a ďalší drobný materiál). Testovacie tímy boli preškolené, takže by celý proces testovania mal prebiehať hladko.
Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig. Osem odberných miest a testovacie tímy sú pripravené na víkendový skrínig.