Seredskí ženisti pomohli Domovu sociálnych služieb v Štrkovci

Seredskí ženisti pomohli Domovu sociálnych služieb v Štrkovci

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Už tridsaťšesť rokov pomáha Ženijný prápor v Seredi klientom z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šoporni – Štrkovec. Okrem organizovania podujatí ako je napríklad Zlatá rybka podporujú domov aj materiálne.
 
Formou dobrovoľnej zbierky klientom prispeli seredskí ženisti aj tento rok sumou viac ako 680 eurami. Nazbieranú sumu prevzala riaditeľka Mária Tóthová a podľa jej slov táto finančná pomoc bude určená najmä na nákup športových potrieb, pomôcok na terapiu a skvalitnenie života všetkých klientov domova.  Ako vojaci hovoria: "Úprimná radosť klientov, vzájomné dlhoročné priateľstvá, pomoc a podpora napĺňa myšlienku tohto projektu, ktorou je výchova vojsk o hodnotách v ľudskom živote."
 
Riaditeľka DSS Mária Tóthová vyjadrila vojakom poďakovanie so slovami: "Páni vojaci, vaša pomocná ruka, chlapské objatie so slzou v oku, kamarátstvo a záujem sú pre našich chalanov nenahraditeľné. Za tie roky sa pri vás, PÁNI VOJACI, naši chalani naučili, že aj silní muži plačú, že aj bez veľkých slov sa dá spoľahnúť na ČLOVEKA, že nikto nie je cudzí, aj keď sa nepoznáme po mene. MOJI-NAŠI-chlapci Vám VÁŽENÍ PÁNI VOJACI, dôverujú a my s nimi. ĎAKUJEME !
Seredskí ženisti pomohli Domovu sociálnych služieb v Štrkovci