Galantská nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19

Galantská nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19

Zdravie     Iveta Tóthová    
Sieť Svet zdravia sa dnes dohodla s Ministerstvom zdravotníctva, že od tohto štvrtka (7. 1. 2021) bude galantská nemocnica poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19. Prechod do „červeného“ režimu má výrazným spôsobom pomôcť kritickej situácii v nitrianskej fakultnej nemocnici. Správu uverejnil web spoločnosti ProCare.
 
Nová COVID kapacita bude predstavovať spolu 110 lôžok, z toho 10 s umelou pľúcnou ventiláciou a 80 s priamym prívodom kyslíka. Doteraz mala nemocnica reprofilizovaných 65 COVID lôžok s aktuálne 59 pacientami. Súčasťou spoločnej dohody je prevoz približne 70 pacientov, ktorí sú dnes v Galante hospitalizovaní s inými diagnózami, do nemocníc v Trnave, Nitre, Topoľčanoch, Nových Zámkoch a v Bratislave. Nemocnica bude mať aj po štvrtku v prevádzke urgentný príjem pre všetkých pacientov, detské oddelenie s pohotovosťou a bude zabezpečovať pôrody v akútnom režime. Plánované gynekologicko-pôrodnícke zákroky prevezme nemocnica v Nových Zámkoch. Okrem toho sa aj táto nemocnica Sveta zdravia pripravuje na spustenie vakcinačného programu pre svojich zdravotníkov už v priebehu tohto týždňa.
 
„Galantská nemocnica pomôže nitrianskej nemocnici napriek tomu, že má stále vysoký počet zdravotníkov v domácej liečbe alebo karanténe. Veríme, že okolité nemocnice sa v tomto dočasnom krízovom období zase dobre postarajú o našich pacientov z rozsiahleho galantského regiónu,“ zdôraznil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia. Spádová oblasť okresu Galanta predstavuje takmer 100 tisíc obyvateľov.
 
Okrem galantskej nemocnice prijala COVID pacientov z Nitry aj nemocnica Svet zdravia v Topoľčanoch. V rámci svojich možností to bolo za posledných 5 dní spolu 6 pacientov.
Galantská nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19Galantská nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19Galantská nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19