Zamestnanci Amazonu v Seredi opäť pomáhali

Zamestnanci Amazonu v Seredi opäť pomáhali

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Každý rok Vás v predvianočnom čase informujeme o pomoci zamestnancov Amazonu v Seredi, ktorá je smerovaná tým, čo ju potrebujú. Tento rok sa charitatívna výzva konala už po štvrtý krát a opäť sa stretla s veľkou odozvou.
 
Počas dvoch týždňov zamestnanci vyzbierali oblečenie, obuv i hračky. ,,Vešiak pomoci - každoročná zbierka oblečenia v predvianočnom čase, je najobľúbenejšou charitatívnou aktivitou našich zamestnancov, svedčí o tom vyše tony oblečenia, ktoré bolo vyzbierané. Dva kontajnery na textil sme zaplnili v priebehu pár dní,“ povedala organizátorka Ivana Kudráčová z Amazonu. Časť zbierky darovali zamestnanci nocľahárni pre ľudí bez domova, ktorá bola otvorená 15. decembra na Školskej ulici v Seredi a Detskému domovu takisto v Seredi.
 
,,Veľmi nás táto zbierka Amazonu aj tohto roku potešila. Každý jeden kus odevu predstavuje ďalší deň, ktorí nemusia ľudia bez domova prežiť v drsných podmienkach chladu a zimy,“ povedala pre amazon-news Silvia Adamčíková, vedúca organizačného oddelenia Mestského úradu v Seredi. ,,Navyše, keď si klienti našej Nocľahárne nájdu pri svojich lôžkach pripravené voňavé, čisté a teplé oblečenie a vianočný pozdrav od zamestnancov Amazonu, zahreje ich nielen šatstvo, ale aj pocit, že na nich niekto myslí.“
 
Aj Martina Krejčiová, vedúca úseku starostlivosti o deti v Detskom domove v Seredi si zbierku veľmi váži: "Detí je u nás v detskom domove momentálne 40. Darčekové balíčky s oblečením hneď so zvedavosťou obehli a nemôžu sa dočkať, až si ich na Štedrý deň otvoria. Krásne oblečenie a hračky od zamestnancov Amazonu ich nesmierne potešia," povedala pre amazon-news.
 
Ďalšia časť zbierky putovala na východ Slovenska do utečeneckého tábora v rámci projektu Naši utečenci pod záštitou Slovenskej humanitnej rady. Finálna časť zbierky oblečenia bola venovaná Ekocharite, organizácii, ktorá zbiera a následne rozváža oblečenie po celom Slovensku, rôznym charitatívnym organizáciám, rodinám v núdzi, ľuďom bez domova.
Zamestnanci Amazonu v Seredi opäť pomáhali