Vianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúde

Vianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúde

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
V utorok 15. decembra začal Slovenský rybársky zväz v Seredi vianočný predaj rýb. Hneď v prvý deň bol o šupináčov veľký záujem. Ryba je totiž na Slovensku jedným zo symbolov Vianoc. Bez kapra, sumca alebo pstruha si mnohí štedrovečerný stôl ani nevedia predstaviť.
 
Rybársky dom nájdete na Čepenskej ulici a môžete tu nájsť rôzne druhy rýb. Ak na Vašom sviatočnom stole kraľuje kapor, na tomto mieste ho dostanete kúpiť od 4,40 do 4,70€ / kg. Pstruha si môžete zakúpiť za 7,00€ / kg, sumca za 12,00€ / kg a napríklad takého lososa za 19,50€ / kg.

Pstruh dúhový je dostupný iba na objednávku. Objednať si ho môžete priamo v predajnom stánku na rybárskom dome. Odber objednávok bude následne dostupný dňa 21.12.2020 v poobedňajších hodinách.
 
Otváracie hodiny:
Pondelok až sobota: od 8,00 – do 18,00
Nedeľa: od 8,00 – do 12,00
 
Seredčania si živé ryby môžu zakúpiť aj pred vybranými obchodnými domami. Živý kapor by ale nemal plávať vo vašej vani viac ako 2 dni, chlórovaná voda mu totiž neprospieva. Znalci odporúčajú zabiť kapra do 48 hodín od jeho nákupu. Spracovaná ryba bez vnútorností vydrží v chladničke čerstvá pri teplote 0 až 4 °Celzia bez problémov až 48 hodín.
 
A nezabudnite: Šupiny z kapra vložené pod obrus na štedrovečernom stole zabezpečia, aby sa peniaze v rodine počas budúceho roka rozmnožili. Ak si dáte po skončení večere šupinku do peňaženky, budete mať celý rok dostatok peňazí.

 
 
Vianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúdeVianočný predaj rýb v Seredi je v plnom prúde