Nová vojenská technika pre seredských ženistov

Nová vojenská technika pre seredských ženistov

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Nová vojenská technika pre ženistov a vzdušné sily bude slúžiť aj na pomoc pri vzniku rôznych živelných pohrôm.
 
Profesionálni vojaci si v Nemšovej prevzali päť špeciálne vyvinutých UDS rýpadiel, ktoré budú slúžiť pre potreby nielen Ženijného práporu v Seredi, ale aj pre vzdušné sily.
 
Ako uviedol minister obrany Jaroslav Naď sú určené prioritne na podporu ženijného vojska a svoje uplatnenie nájdu všade tam, kde je okamžte potrebné zasiahnuť. Je to napríklad počas vzniku prírodných pohrôm či priemyselných katastrof vrátane požiarov či záplav.
 
„Vnímame potrebu podpory tak existujúcich, ako aj nových spôsobilostí našich ozbrojených síl v rámci domáceho krízového manažmentu. Verím, že nová technika bude slúžiť svojmu účelu a bude prínosom nielen pre samotné ozbrojené sily, ale aj pri pomoci našim občanom. V skvalitňovaní služby našich vojakov chceme pokračovať aj v budúcnosti, preto otázky zlepšovania kvality podmienok budú mať vždy moju podporu“, uviedol minister Naď.
Nová vojenská technika pre seredských ženistovNová vojenská technika pre seredských ženistovNová vojenská technika pre seredských ženistovNová vojenská technika pre seredských ženistov