Slávnostná večera vo Farskej charite

Slávnostná večera vo Farskej charite

Udalosti a ľudia     Ing. Mária Fačkovcová    
Už tretí rok mení dm „Black Friday“ na „Giving Friday“, keď sa nákupom počas piatka, ktorý tento rok padol na 27. novembra, opäť spája s podporou zmysluplného projektu. Vďaka tejto iniciatíve dm   tak venuje 5 percent z celkového denného obratu v rámci e-shopu mojadm.sk a všetkých predajní dm na prípravu slávnostného jedla počas adventného obdobia pre viac ako 2000 ľudí po celom Slovensku, ktorí sa  ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Tento projekt pripravuje dm v spolupráci so svojím partnerom – Slovenskou katolíckou charitou.
 
Cieľovou skupinou tohto  projektu sa stala aj naša Farská charita. Klienti, ktorí 1.decembra navštívili naše priestory, mohli byť obdarovaní aj týmto slávnostným jedlom – teplou kapustnicou so smotanou a chlebom, zemiakmi s rezňom, dezertom a nápojom a k tomu ešte darčekovou taškou s ponožkami. Žiaľ, vzhľadom na súčasné protiepidemické opatrenia nebolo možné vychutnať si toto jedlo v útulných teplých priestoroch našej charity. Preto sme pre nich pripravili možnosť stolovania aj vo vonkajších priestoroch, niektorí využili možnosť si zabalené jedlo vziať so sebou.
Tešíme sa, že činnosť našej seredskej charity sa dostáva do pozornosti aj takýmto veľkým spoločnostiam a vďaka ich podpore môžeme  našu pomoc ešte viac rozšíriť.
 
Farská charita v Seredi sa aj tento rok snažila byť blízko pri všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom potrebovali našu pomoc. Aj keď to vzhľadom na covid-situáciu nebolo vždy ľahké. Boli to však pre nás   výzvy v hľadaní nových spôsobov a možností ako stáť pri núdznych, aj keď dvere nášho sídla museli zostať zatvorené.
 
Vďaka patrí preto aj vám všetkým, ktorí ste nás akýmkoľvek spôsobom podporovali a pomáhali nám.
Chceme sa poďakovať i mestu Sereď za poskytnutie finančnej dotácii,  poslancom, ktorí na nás pamätali pri prerozdeľovaní ich osobného finančného balíka.
Prajeme všetkým krásny advent a požehnané Vianoce!
 
Slávnostná večera vo Farskej chariteSlávnostná večera vo Farskej charite