V uliciach mesta nenašli ani jednu ihlu

V uliciach mesta nenašli ani jednu ihlu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Združenie Storm vzniklo v roku 2002 v Nitre. Je najväčšou organizáciou na Slovensku, ktorá poskytuje služby v oblasti drogovej problematiky a prevencie závislostí s dôrazom na anonymitu klientov. Pravidelní čitatelia Seredských noviniek mali možnosť o činnosti združenia čítať v mnohých uverejnených článkoch a tak nikoho neprekvapí, že sa dobrovoľníci orientujú mimo iného aj na injekčné striekačky. Stormáci pravidelne už niekoľko rokov vykonávajú  vychádzky na miesta, kde predpokladajú, že by sa mohli nájsť voľne pohodené  striekačky. Tým sa snažia predchádzať riziku pichnutia a teda poranenia o pohodenú ihlu.
 
 
Ako sami hovoria:  „Neriešime veľmi prehnane dôvody, pre ktoré sa po zemi váľa aj tento druh odpadu. S týmto materiálom prichádzame do kontaktu celkom často v rámci terénov, ktoré robíme v Trnave, Nitre a Seredi. Medzi všetkými po zemi sa váľajúcimi špakmi, plastami, črepinami a psími exkrementami vnímame tento odpad celkom normálne."
 
Cieľom združenia je teda vyčistiť čo najväčšiu časť mesta od infekčného odpadu. Vo štvrtok realizovali monitoring v Seredi a hľadali voľne pohodené injekčné striekačky. Prešli niektoré detské ihriská, parky a priestranstvá sídlisk. „Veľmi nás potešilo, že sme nenašli ani jednu jednu striekačku. No nie je v našich silách skontrolovať celé mesto, každú ulicu. Ak by ste našli stirekačku Vy, tak sa nám môžete ozvať na 0905 943 229 a mi ju bezpečne zlikvidujeme v čo najkratšom čase. Ďakujeme."
 
V uliciach mesta nenašli ani jednu ihluV uliciach mesta nenašli ani jednu ihlu