Začala najväčšia potravinová zbierka. Prispieť môžu aj Seredčania

Začala najväčšia potravinová zbierka. Prispieť môžu aj Seredčania

Zdravie     Iveta Tóthová    
Trnavská arcidiecézna charita sa už niekoľko rokov zapája do jednej z najväčších potravinových zbierok na Slovensku. Podporiť zbierku môže každý, kto v dňoch od 19. novembra až 3. decembra 2020 navštívi predajňu TESCO a nákúpom trvanlivých potravín či drogérie pomôžete ľuďom v núdzi. Zástupcov a dobrovoľníkov TADCH nájdete pred vstupmi na jednotlivé predajne v Trnave, Hlohovci, Piešťanoch, v Novom Meste nad Váhom, Galante, Šali, Pate, Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi. Z  ich rúk dostanú zákazníci leták so zoznamom produktov, ktoré charita potrebuje pre klientov. Niečo z tohto zoznamu si môžu počas nákupu vybrať, zakúpiť pre núdznych a doniesť ku charitnému stánku.
 
 
S potravinami pre núdznych pomáhajú charite aj zbierky v kostoloch. Tie však boli dlhý čas zatvorené. Dopady pandémie tak cíti aj samotná charita. „Pomoc od verejnosti sme nikdy nepotrebovali viac, ako teraz. Naše služby musia naďalej fungovať, navyše počítame s tým, že po tomto roku bude v núdzi ešte viac ľudí. Preto prosíme verejnosť o solidárnosť,“ hovorí riaditeľ Trnavskej charity Miroslav Dzurech.
 
Vhodné je darovať  konzervy s mäsom a rybami, paštéty, vreckové polievky, strukovíny, kávu, čaj, ryžu, cestoviny či múku. Z drogérie  sú to plienky pre deti, jednorazové holiace strojčeky, dámske hygienické potreby, šampóny, sprchovacie gély a prostriedky na dezinfekciu.
Začala najväčšia potravinová zbierka. Prispieť môžu aj SeredčaniaZačala najväčšia potravinová zbierka. Prispieť môžu aj SeredčaniaZačala najväčšia potravinová zbierka. Prispieť môžu aj Seredčania