Do Vašich schránok prichádza ZDRAVÁ ŽUPA

Do Vašich schránok prichádza ZDRAVÁ ŽUPA

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
V týchto dňoch si obyvatelia Serede môžu nájsť vo svojich schránkach tlačový materiál „Zdravá župa."  Magazín je dstribuovaný bezplatne do všetkých domácností na území Trnavského kraja. Je bohatý na informácie a praktické rady ako zvládnuť pandémiu ochorenia Covid-19 vo fyzickom i duševnom zdraví. Čitatelia v magazíne nájdu aj rozhovor s Milanom Kňažkom, ktorý náročný boj s vírusom vyhral a školáci aj rodičia tu nájdu návod, ako hravo a bez zbytočného stresu zvládnuť dištančné vzdelávanie. Súčasťou novín je aj výber mýtov a faktov o pôvode a šírení Covid-19.
 
„Slovensko žije pod tlakom pandémie už deväť mesiacov. Každý deň sme vystavení množstvu nových informácií. Žiaľ aj vrátane hoaxov a dezinformácií. Cieľom týchto novín je poskytnúť našim obyvateľom jasné, ucelené a praktické informácie. Také, ktoré im pomôžu sa rýchlo zorientovať, a snáď aj potešia. Distribuujeme ich do schránok, pretože myslíme aj na tých, ktorí nemajú prístup na internet,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.
 
 
K dispozícií bude aj dvojjazyčná, slovensko-maďarská verzia. Magazín je dostupný aj ako pdf súbor tu. Ďalšie informácie a všetky dôležité aktuality v slovenskom i maďarskom jazyku nájdete na webstránke zdravazupa.sk.
 
„Táto choroba nám zmenila životy zo dňa na deň k nepoznaniu. Naša župa a jej obyvatelia jej čelia veľmi dobre. K prekonaniu ťažkého obdobia a jeho následkov môžeme prispieť solidaritou, empatiou a predovšetkým zodpovednosťou,“ povedal župan Jozef Viskupič.
 
 
Do Vašich schránok prichádza ZDRAVÁ ŽUPADo Vašich schránok prichádza ZDRAVÁ ŽUPA