Vata fest témy tento rok preniesli do umeleckého magazínu. Podarilo sa to aj vďaka finančnej podpore mesta

Vata fest témy tento rok preniesli do umeleckého magazínu. Podarilo sa to aj vďaka finančnej podpore mesta

Kultúra a divadlo     Miroslava Sabová Dudášová, KC PRIESTOR    
Budúcnosť je tu. Mala byť tematika tohtoročného komunitného festivalu, ktorý organizuje partia nadšencov umenia zo seredského komunitno-kultúrneho centra PRIESTOR. Vata fest spája témy regionálnej kultúry, občianskej angažovanosti a udržateľného spôsobu života. Tento rok pre nepriazeň festivalových podmienok preniesli témy do umeleckého magazínu.
 
Prvý komunitno-umelecký magazín nesie titul najfarebnejší magazín tohto roka. O jeho ilustrácie sa postaral grafik Ľubomír Slovinský, ktorý sa so svojou tvorbou predstavil aj minulý rok na festivale videoprojekciou na seredský kaštieľ. Titulný obrázok predstavuje zoskupenie najznámejších seredských budov s futuristickým nádychom. Rubriky Príroda je tu, Umenie je tu a My sme tu takisto dopĺňajú autorské ilustrácie Slovinského.
 
Okrem ilustrácií nájdete v magazíne aj pohľadnice s grafikami, ktoré pôvodne pre projekt Sereď 2.0 pripravila Frederika Kurbelová Fačkovcová fungujúca pod umeleckou značkou Ellajohnes. Ich vystrihnutím a zaslaním môžete prekvapiť známych, s ktorými nemáte možnosť stretávať sa tak často, ako by ste si priali. Súčasťou magazínu je aj pexeso, ktoré je vytvorené z prác umelkýň pôsobiacich v našom regióne. Vystrihnite, zamiešajte a zahrajte si s rodinou počas dlhých karanténnych večerov.
 
Vata fest magazín sa však nezameral iba na výtvarné umenie. Rubriku Umenie je tu dopĺňajú aj aj básne mladých poetiek. V rubrike Príroda je tu si pripomeniete, ako správne v našom meste separovať a ako žiť bez odpadu. Článok o najväčšej environmentálnej záťaži v našom okolí vás prenesie do prostredia seredskej niklovej huty a jej histórie, súčasnosti aj potenciálnej budúcnosti.
 
V rubrike My sme tu spoznáte inšpiratívne príbehy ľudí zo Serede a z okolia. Zoznámite sa s Pavlom Ščasným, štatutárom Združenia STORM, v ktorom sa venuje skupinám odstrčeným na okraj spoločnosti. Prečítate si rozhovory so seredskými umelkyňami Ester Hvojníkovou a s Frederikou Kurbelovou Fačkovcovou, ktoré tvoria, aby inšpirovali k tvorbe aj druhých a aby komunikovali spoločenské problémy kreatívnym spôsobom. Ochutnáte príbeh Slobodného vinárstva zo Zemianskych sadov, ktorí vyrábajú produkty celosvetovej kvality, napriek tomu, že na Slovensku musia o svoje vína bojovať.
Magazín, ktorý sa vďaka finančnej podpore mesta Sereď z dotácií pre kultúru podarilo vydať na prelome októbra a novembra, si môžete v týchto dňoch zadarmo zobrať v budove OC NOVA pri KC PRIESTOR.
 
Neváhajte však podporiť aj seredské kaviarne, mestské múzeum a ďalšie podniky, v ktorých si môžete magazín prečítať. Ak sa vám magazín páči a radi by ste podporili podobné kultúrne aktivity KC PRIESTOR, môžete tak spraviť darom v ľubovoľnej výške na číslo účtu centra: SK95 8330 0000 0021 0087 0555.
V mene KC PRIESTOR ďakujeme a prajeme príjemné čítanie.
VATA FEST TÉMY TENTO ROK PRENIESLI DO UMELECKÉHO MAGAZÍNU. PODARILO SA TO AJ VĎAKA FINANČNEJ PODPORE MESTA SEREĎ.VATA FEST TÉMY TENTO ROK PRENIESLI DO UMELECKÉHO MAGAZÍNU. PODARILO SA TO AJ VĎAKA FINANČNEJ PODPORE MESTA SEREĎ.VATA FEST TÉMY TENTO ROK PRENIESLI DO UMELECKÉHO MAGAZÍNU. PODARILO SA TO AJ VĎAKA FINANČNEJ PODPORE MESTA SEREĎ.