Pošlite SMS seredskému trojlístku. Potiahneme sa navzájom, odkazujú verejnosti

Pošlite SMS seredskému trojlístku. Potiahneme sa navzájom, odkazujú verejnosti

Udalosti a ľudia     Zuzana Slahučková, koordinátorka projektu za KC Priestor    
Seredskí skauti, KC Priestor a OZ Vodný hrad spájajú sily. Spoločne chcú v participatívnom rozpočte Trnavského kraja získať pre svoje projekty čo najväčšiu podporu verejnosti, a tak vznikla priateľská spolupráca. Cieľom je ukázať, že spájanie sa ľudí za spoločnú vec má zmysel a vo finále sa chcú zjednotiť aj pri realizácií.  
V týchto dňoch rezonuje v lokálnych médiách aj na sociálnych sieťach župná súťaž, v ktorej chce náš kraj podporiť iniciatívy s verejným a verejnoprospešným záujmom. Do zápolenia o päťtisíc eur sa komunitné centrum Priestor zapojilo s pokračovaním projektu Sereď 2.0, seredskí skauti s Oddychovou zónou na nábreží pri Garbiarskej ulici a OZ Vodný Hrad chce vytvoriť Náučný chodník Seredské lodné mlyny. Spolu by tak v prípade výhry mohli investovať až 15-tisíc eur v prospech rozvoja mesta.
„Už pri podávaní projektov sme si uvedomili, že si vieme byť vzájomne nápomocní. Z rôznych spoločných iniciatív z minulosti si už vieme nastaviť spoluprácu tak, aby to bolo prospešná pre všetkých,“ vysvetlila Zuzana Slahučková z KC Priestor. „Ciele našich projektov sa vo veľkej miere prelínajú. Náš projekt a projekt Vodného hradu na seba priamo nadväzujú, keďže informačné tabule o histórií Serede budú zdobiť verejný priestor, z ktorého úpravou skauti začali už na jar. Podarilo sa nám získať grant aj od Slovenskej sporiteľne a v prípade získania podpory v participatívnom rozpočte kraja budeme môcť lokalitu výrazne vylepšiť tak, aby bola atraktívna pre rôzne vekové skupiny,“ dokreslil situáciu a zámer poľudštenia seredského nábrežia Ondrej Kurbel zo Slovenského skautingu.
„Vítame spájanie síl skautov a KC Priestor. Chceme na nábreží vytvoriť prístupný verejný priestor s pridanou hodnotou. Tou by mohli byť informačné tabule o histórií Serede. Vodné mlyny boli neoddeliteľnou súčasťou života Seredčanov, dnes o nich už vie málokto. Zaujímavým prvkom by tu mohla byť aj trvalá interaktívna Pocitová mapa, ktorú má v pláne práve KC Priestor,“ prepája aktivity Martina Hilkovičová z OZ Vodný hrad Sereď.
„Naše projekty sú nastavené tak, že sú realizovateľné aj samostatne. Ak by však uspeli všetky tri, tak celkový výsledok bude mať ešte väčší prínos. Napríklad, prepojíme ekologické pikniky s nábrežím Váhu a Vodný hrad bude mať viac priestoru na osvetu histórie medzi obyvateľmi Serede. Všetko bude závisieť od participácie seredskej verejnosti,“ uzavrela Zuzana Slahučková.
V participatívnom rozpočte Trnavského samosprávneho kraja sa tento rok pre galantský región rozdelí 121-tisíc eur, o ktoré do 15. novembra bojuje 22 projektov v celkovej hodnote približne 42-tisíc eur. Odborná komisia už svoje body projektom udelila, teraz sú dôležité SMS hlasy od vás.   
 
Seredský trojlístok:
Sereď 2.0 + Náučný chodník „Seredské lodné mlyny – zabudnutá história“ + Oddychová zóna - nábrežie Garbiarska
Hlasovanie:
https://tvorimekraj.hlasobcanov.sk/all-projects?fbclid=IwAR2DiwuMOYIwUBGOo3wnLx264SnHzy2BE9bSrhpjhENxKVz6lqqeBsODNSw#569
 
Pošlite SMS seredskému trojlístku. Potiahneme sa navzájom, odkazujú verejnostiPošlite SMS seredskému trojlístku. Potiahneme sa navzájom, odkazujú verejnostiPošlite SMS seredskému trojlístku. Potiahneme sa navzájom, odkazujú verejnosti