Je rozhodnuté, v Seredi druhé kolo testovania nebude

Je rozhodnuté, v Seredi druhé kolo testovania nebude

Zdravie     Iveta Tóthová    
V Galantskom okrese sa druhé kolo celoplošného testovania konať nebude. Týkať sa bude iba okresov s počtom pozitívnych prípadov nad 0,7 percenta. Pod túto hodnotu dostali okresy výnimku. Spadá sem 25 okresov  ( Malacky, Pezinok, Senec, Piešťany, Trnava, Hlohovec, Galanta, Nitra, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Zlaté Moravce, Žarnovica, Levice, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Krupina, Veľký Krtíš, Poltár, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice - okolie, Tvrdošín + mestá Bratislava a Košice) a tiež Bratislava a Košice.   Informoval o to premiér Igor Matovič po zasadnutí Ústredného krízového štábu.
 
V Seredi bolo vykonaných testov: 10 038  s percentom pozitívnych: 0,5977. V celom Galantskom okrese je percento pozitívnych 0,49.
 
Od budúceho týždňa budú mať ale aj naďalej všetci ľudia na Slovensku možnosť nechať sa zadarmo otestovať antigénovým testom. V okresných mestách budú k dispozícii tzv. MOM -  mobilné odberové miesta, ktoré budú určené na testovanie. Tieto testy nebudú povinné, budú slúžiť najmä na rýchlu diagnostiku. Zároveň budú naďalej fungovať štandardné PCR testy.
 
Ak sa teda ktokoľvek bude chcieť z akéhokoľvek dôvodu otestovať, bude sa môcť bezplatne otestovať na tomto mobilnom odberovom mieste. Premiér tiež informoval, že antigénové testy budú mať k dispozícii nemocnice, DSS aj colníci na hraniciach.
 
Je rozhodnuré, v Seredi druhé kolo testovania nebude