Testovanie v Seredi je v plnom prúde

Testovanie v Seredi je v plnom prúde

Zdravie     Iveta Tóthová    
Dnes od 7.00 hod. začalo na Slovensku celoplošné testovanie.  V Seredi máme 12 odberných miest, na ktorých sa už pred 6.00 hod. začali tvoriť rady ľudí. Všetky odberové miestnosti sú plne vybavené ochrannými a dezinfekčnými prostriedkami. Na mieste sú zdravotníci, administratívni pracovníci, dobrovoľníci, vojaci aj policajti. Hoci v mnohých  mestách boli problémy s personálnou obsadenosťou odberových miestností, v našom meste bolo úspešne spustených všetkých dvanásť miest.
 
 
Rady sa počas dnešného dňa tvorili v priemere s 90 minutovým zdržaním. Primátor mesta Martin Tomčányi, prednosta MsÚ Tibor Krajčovič a samozrejme aj my sme priebežne sledovali dianie v meste. Zároveň touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí ste nás počas dňa informovali o priebehu testovania.
 
Testovanie bude dnes prebiehať do 21.30 hod,  kedy bude posledný odber, no primátor Tomčányi predbežne vyjadruje spokojnosť s dnešným dňom. „Som rád, že sa podarilo otvoriť hneď od rána všetky odberové miestnosti. Prípravy neboli jednoduché, organizačne celé testovanie riadia Ozdrojené sily SR, no vo veľkej miere vynaložilo obrovské úsilie aj mesto Sereď, aby sme zabezpečili hladký priebeh testovania. Ľudia v radoch boli  počas prvého dňa naozaj disciplinovaní a trpezliví. Všetko prebieha plynulo, začo patrí veľké poďakovanie celému tímu ľudí, ktorí sa organizačne na testovaní podieľajú.“
 
 
Minister obrany Jaroslav Naď zverejnil prvé oficiálne čísla o počte otestovaných ľudí na Slovensku. K 12:00 hodine bolo otestovaných 828 518 ľudí z toho bolo 7 947 pozitívnych čo je približne jedno percento.
 
Testovanie dnes končí o 22:00 hodine a pokračuje aj zajtra od 7:00 hodiny do 22:00 hodiny, pričom prestávky budú v čase od 12.00 do 12.45 hod. a v čase od 18.00 do 18.30 hod.
Testovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúdeTestovanie v Seredi je v plnom prúde