Upchatie verejných toaliet spôsobili samotní občania

Upchatie verejných toaliet spôsobili samotní občania

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
V pondelok 26. októbra firma PIKVIP zo Serede vykonala opravu verejných toaliet na Námestí slobody. Dôvodom bolo upchatie potrubia, ktoré bolo spôsobené nahromadeným odpadom.
 
 
Pracovníci pri prácach zistili, že v potrubí sa nachádzal " bordel ", ktorý jednoznačne do záchodovej misy nepatrí. Užívatelia totiž neváhajú do toaliet hádzať ponožky, vlhčené obrúsky či  papierové plienky. Každý by si mal uvedomiť, že toaleta nie je odpadkový kôš a preto by sme do nej nemali hádzať všetko čo nás napadne. To, že toaletu spláchneme neznamená, že všetko potrubím aj prejde. Tento odpad sa nabaľuje až dôjde k upchatiu potrubia. Tak ako oprava v našich domácnostiach aj následná oprava verejných toaliet  stojí nemalé peniaze, ktoré konečnom dôsledku zaplatíme my všetci. Nehovoriac o tom, že pokazené toalety neslúžia svojmu účelu a práve ich vyradenie z prevádzky môže niekomu v prípade nutnosti spôsobiť  "problém".
Upchatie verejných toaliet spôsobili samotní občaniaUpchatie verejných toaliet spôsobili samotní občaniaUpchatie verejných toaliet spôsobili samotní občaniaUpchatie verejných toaliet spôsobili samotní občaniaUpchatie verejných toaliet spôsobili samotní občaniaUpchatie verejných toaliet spôsobili samotní občaniaUpchatie verejných toaliet spôsobili samotní občania