Opäť podvody na senioroch v Seredi

Opäť podvody na senioroch v Seredi

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Zdá sa, že známe podvodnícke praktiky na senioroch stále pokračujú. V ulynulých dňoch sa terčom podvodného telefonátu stali aj dôchodcovia v Seredi.
 
“Polícia v Galanta eviduje od ľudí za posledné dni tri prípady. Dva z nich preverujeme po operatívnej línii, oznamovatelia ich len dali do pozornosti polície. V treťom prípade polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin podvodu. K dokonaniu skutkov ani v jednom prípade nedošlo” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová. Polícia apeluje najmä na staršie osoby, aby si  každý telefonát, keď od nich niekto žiada peniaze, spätne overili u svojich blízkych. V žiadnom prípade neodporúčame konať podľa pokynov volajúcich, aj napriek ich opakovanému nátlaku. Peniaze ani informácie k účtom nedávajte neznámym osobám. Každé podozrivé konanie radšej oznámte na bezplatné policajné číslo 158.
 
Polícia na tému podvodov konaných na dôchodcoch vykonáva aj osvetovú činnosť. Jedna z posledných prednášok sa konala minulý rok v Dennom centre pre seniorov v Seredi.  Poučiť svojich rodičov a starých rodičov ale musia aj rodinní príslušníci.  Je nutné ľuďom vo vyššom veku vysvetliť ako sa vyvarovať situáciám, pri ktorých sa môžu stať obeťou trestného činu a často tak prísť aj o celoživotné úspory.
Opäť podvody na senioroch v Seredi