Exotická posila v ŠKF Sereď

Exotická posila v ŠKF Sereď

Šport     Iveta Tóthová    
Futbalový klub ŠKF Sereď sa rozrástol o dve nové posily. Vo futbalom svete ide o známych hráčov a podľa mnohých médií ide o prestup roka !
 
Jedným z nich je Álvaro Pereira
 
Ide o 34-ročného uruguajského krajného obrancu. Najlepšie roky kariéry strávil v kluboch ako FC Porto či Inter Miláno. Odohral za reprezentáciu Uruguaja 86 zápasov, je účastníkom dvoch MS vo futbale (2010 a 2014), na ktorých strelil jeden gól. V roku 2011 sa s Uruguajom stal aj víťazom Copa América. Do Serede prichádza z paraguajského mužstva Club River Plate Asunción. Už čoskoro si však oblečie dres Serede a svoje kvality bude predvádzať na slovenských trávnikoch.
 
 
Ďalším hráčom je Hassan Houssein Warsama
 
Tento dvadsaťjedenročný stredopoliar sa narodil vo východoafrickom štáte Džibuti. Ako dvojročný sa presťahoval do Belgicka. S futbalom začal ako 5 ročný. Do svojich 16 rokov bol v škole súčasťou tímu Standard Liége. V tom čase hrával za národné výbery Belgicka od 15 do 17 rokov. Ako 17-ročný prestúpil na mládežnícku školu v Genku. Ako 19-ročný potom pokračoval v tíme Seraing FC (druhá belgická liga), kde zároveň podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére.V roku 2019 začal hrať za národný tím Džibuti a je jedným z najlepších hráčov v národnom tíme.
 
„Džibuti s ním počíta ako s veľkou budúcnosťou svojho futbalu. V africkej časti kvalifikácie na majstrovstvá sveta má Džibuti v skupine proti sebe reprezentácie Alžírska, Burkiny Faso a Nigeru,“ napísal na fb klub ŠKF Sereď.  S aktuálne šiestym tímom fortunaligovej tabuľky podpísal zmluvu do júna 2021 ako vôbec prvý hráč pôvodom z Džibuti v najvyššej slovenskej súťaži.
 
zdroj: skficlinicsered
 
 
Exotická posila v ŠKF Sereď