Sústredenie Baranov

Sústredenie Baranov

Šport     Tomáš Račák    
Po náročnej sezóne odohranej v nitrianskej hokejbalovej lige, sme dostali od organizácie TJ Rozkvet možnosť odreagovať sa a  zregenerovať naše sily, či už mentálne alebo fyzické. Za túto príležitosť sme vďační celej organizácií TJ Rozkvet a špeciálne jej predsedovi Michalovi Hanusovi.  Miesto pre náš aktívny oddych, alebo športové sústredenie, sme zvolili samozrejme u nás v našej rodnej zemi vo Vysokých Tatrách. Na sústredenie sme sa vydali v piatok ráno a naša cesta sa začala na vlakovej stanici v Seredi odkiaľ sme následne cestovali do Trnavy kde sme prestúpili na rýchlik s poslednou zastávkou Poprad Tatry. Zo zastávky Poprad Tatry sme následne cestovali do našej destinácie, srdcom Vysokých Tatier do Tatranskej Lomnice. V krásnom prostredí pod Lomnickým štítom sme večer absolvovali tréning s miestnym hokejbalovým tímom Tatranskej Lomnice. Druhý deň v sobotu sme sa rozhodli podstúpiť stredne náročnú trasu, do ktorej sme zahrnuli tri tatranské plesá. Trasa začínala od Štrbského plesa ďalej na Popradské pleso a z neho trošku náročnejší výstup až na Veľké Hincovo pleso. Pôvodne sme trasu mali zakončiť až na Kôprovskom štíte ale kvôli nepriaznivému počasiu sme vystúpili radšej len na Veľké Hincovo pleso.
Tretí deň sme v nohách cítili miernu únavu a vzhľadom k tomu že sa jednalo o oddychové sústredenie zvolili sme nenáročnú trasu na Skalnaté pleso. Trasa začínala rovno z Tatranskej Lomnice, takže sem nemuseli nikam zdĺhavo cestovať ako deň pred tým. Po nájdení značky turistického chodníka sme bohužiaľ v polke trasy zistili, že sme sa mierne odklonili z trasy, nuž nezostávalo nám nič iné ako vrátiť sa a nájsť správny smer. Po tejto chybe sme vystúpili len po prvú zastávku trasy s názvom ŠTART, kde sme zhodnotili že máme málo času do odchodu vlaku a rozhodli sme sa vrátiť naspäť do Tatranskej Lomnice kde sme mali rezervovaný „wellness“ v jednom krásnom hoteli. Pre návrat sme zvolili rýchly a zábavný spôsob jazdy dolu kopcom na špeciálnych trojkolkách. Pri jazde dolu kopcom sa jednému z nás stala menšia nehoda. Ako naschvál dostal defekt. No s pomocou jeho verného priateľa sa im nakoniec podarilo dostať na koniec trasy, takže všetko dobre dopadlo. Nasledovala vytúžená odmena v krátkom pobyte v teplých bazénoch a saunách. Nasledovala cesta domov opäť vlakom. Domov sme pricestovali až v neskorých večerných hodinách s krásnym a zaslúženým pocitom zadosťučinenia, veď predsa len netrávime každý víkend v nádhernom horskom prostredí.
Na záver by sme sa chceli srdečne poďakovať našej dlhoročnej a výbornej športovej organizácií TJ Rozkvet, pretože bez nich by sme nemali možnosť podstúpiť naše sústredenie. Jedným slovom veľká vďaka. A my sa môžeme ďalej pripravovať na novú sezónu v Nitrianskej hokejbalovej lige, kde sa budeme snažiť dosiahnuť čo najlepšie výsledky a zodpovedne reprezentovať TJ Rozkvet ako aj mesto Sereď.
Sústredenie BaranovSústredenie BaranovSústredenie BaranovSústredenie BaranovSústredenie Baranov