Opäť odpadky v prírode

Opäť odpadky v prírode

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    
Ochrana životného prostredia zrejme niektorým ľuďom nič nehovorí, čoho dôkazom sú fotografie, ktoré sa v uplynulých dňoch šírili sociálnou sieťou. Je na nich zachytená veľká čierna skládka priamo v lone prírody. Neznámi vandali v susedstve campingu zanechali množstvo odpadkov a zvalili aj strom so smerovou tabuľou.
 
 
Takéto konanie je nepochopiteľné a fotografie vyvolali v ľuďoch rozhorčenie.  Smutné na tom celom je, že napokon ten odpad musia vyzbierať a odviezť dobrovoľníci alebo samospráva.  Aj táto skládka je dôkazom toho, že drzosť  niektorých jedincov a ich ľahostajnosť k prírode nepozná hranice. Zrejme si neuvedomujú, že v prípade odhalenia alebo pristihnutia pri čine človeka, ktorý by vytvoril čiernu skládku, mu mesto môže podľa zákona udeliť pokutu.
 
Kým niektorí tento čin na sociálnych sieťach iba kritizovali, iní si vyhrnuli rukávy a na druhý deň skládku zlikvidovali. Bistru Raketa totiž záleží na okolitej prírode a pravidelne organizujú v lokalite smerom ku campingu brigády na vyčistenie prírody.  Ostáva len dúfať, že sa vandali po prečítaní týchto riadkov uvedomia a podobné skutky viac konať nebudú.
 
Opäť odpadky v prírodeOpäť odpadky v prírodeOpäť odpadky v prírodeOpäť odpadky v prírodeOpäť odpadky v prírodeOpäť odpadky v prírodeOpäť odpadky v prírode