Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020

Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020

Šport     Peter Hašuk Vedúci DRK    
V dňoch 11.09. -13.09.2020 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder. Tak ako minulý rok, aj tentokrát sa preteky konali vo Zvolene na VN Môťová.
MsO Sereď  reprezentovali v kategórii U15  Matúš Slezák, Michal Šuran, Sárka Scheibenreifová a v kategórií U23 Daniel Tománek, Patrik Široký a Denis Scheibenreif.
Odchod sme stanovili na štvrtok v poobedňajších hodinách a večer sme už vybaľovali v miestnom autocampingu. Nachystali sme krmivo, kamarát sa postaral o večeru- grilované špeciality a o desiatej sme zaľahli. 
V piatok nás čakal tréning, skúšali sme hlavne vzdialenosť, na ktorú treba loviť a čo napichnúť na háčik. Rybám najviac chutili kostné červy a hnojáky. Hlavnou lovenou rybou bol pleskáč a kapor. Unavené deti čakal po tréningu zaslúžený neskorý obed. Pán Slezák nám navaril plný kotlík výborného gulášu. 
V sobotu sme sa zobudili o pol šiestej do hmlistého rána, nachystali sme krmivo a vyrazili.
Po oficiálnom zahájení pretekov prebehlo losovanie a deti si začali chystať rybárske náčinie. Kategória U15 chytala štyri hodiny a U23 päť hodín.
Po odvážení úlovkov a vyhodnotení priebežných výsledkov, sme mohli konštatovať že prvý deň deťom z DRK MsO Sereď vyšiel nad naše očakávania . V kategórii U15 Matúš Slezák obsadil  1.miesto a v  kategórii U23 sa darilo Denisovi Scheibenreifovi, ktorému ušlo prvé miesto o chlp (120g) a skončil na vynikajúcom 2.mieste. Aj ostatné deti si viedli skvelo. 
Večeru sme v sobotu nechali na profesionálov a navštívili sme miestnu kolibu. Chýry neklamali, bryndzové halušky majú vynikajúce. 
Nedeľa nás uvítala opäť hmlou. V priebehu dňa sa však počasie umúdrilo a čakal nás slnečný deň. Po úvodnom zakŕmení sa začalo chytať. Ryby brali celkom spoľahlivo a tak sme netrpezlivo čakali na váženie a konečné výsledky. 
V kategórii do 15 rokov sa zvlášť vyhodnocovali dievčatá, veľkú radosť nám spravila Sárka Scheibenreifová. Aj napriek tomu, že štartovala po prvý krát na takomto preteku, podarilo sa jej zvíťaziť.
Matúš Slezák skončil v kategórii U15 ( 16 detí ) na skvelom 2.mieste ( pred rokom bol majstrom Slovenska ) a Michal Šuran na 13.mieste. 
V kategórii U23 ( 19 detí) sa naši  chlapci tiež nestratili Denis Scheibenreif obsadil výborné 5.miesto, Daniel Tománek skončil na 13.mieste a Patrik Široký na 19.mieste.
Víťazom  ešte raz gratulujeme.
Na záver chceme poďakovať deťom  za zodpovedný prístup k pretekom. Veľká vďaka patrí  aj rodičom ( Slezák Marek, Šuran Miroslav ), ktorí s nami tento náročný predĺžený víkend vo Zvolene absolvovali. Veľmi pekne ďakujeme za podporu aj našej MsO Sereď.
Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU-feeder 2020