Kadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasy

Kadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasy

Šport     Mariana Grillová    
1. liga Kadeti U17
 
Piatok 18.9.2020
Zápas č. Z16
BK Lokomotíva Sereď A - MBA Prievidza 125:53 (22:11, 56:23, 90:40)
Kiss 30 (TH 2/1, 3 trojky), Zlocha 22 (2 trojky), Novák 20 (1/1, 1 trojka), Kapustík 12, Takács 10, Iwerebor 10 (2/2), Pavlech 8, Bundzel 7 (2/1), Malý 4, Urban 2. Trestné hody družstvo 7/5, 6 trojok.
 
Sobota 18.9.2020
Zápas č. Z10
BK Lokomotíva Sereď A - ŠBK Handlová 150:47 (34:8, 76:18, 105:47)
Zlocha 35 (TH 4/4, 3 trojky), Novák 34 (6/4), Kiss 32 (4/2, 6 trojok), Kapustík 10 (1/0, 2 trojky), Bundzel 10 (2 trojky), Urban 10 (2/2, 2 trojky), Takács 8, Pavlech 5 (1 trojka), Malý 3 (1/1), Iwerebor 3 (2/1). Trestné hody družstvo 20/14, 16 trojok.
V uplynulý víkend rozbehli súťaže už aj slovenskí basketbalisti. Z našich družstiev v celoslovenskej súťaži (1.lige kadetov) sa predstavili obidve kadetské družstvá – A aj B. Úlohu favorita súťaže potvrdili najmä „Áčkari“, ktorí v obidvoch zápasoch deklasovali svojich súperov a suverénne zvíťazili. Je pravda, že v niektorých fázach zápasu to poriadne zaškrípalo v obrannej hre, ale skúsenosťami a najmä prístupom všetkých domácich hráčov sa podarilo udržať počas obidvoch zápasov vysokú intenzitu, nasadenie a z nášho pohľadu aj kvalitu. V obidvoch zápasoch dostali šancu všetci hráči, ktorí ukázali svoj basketbalový herný potenciál a nastavili tak latku výkonnosti v najvyššej slovenskej súťaži pomerne vysoko. Najbližšie sa chlapci predstavia na ihriskách súperov v Bratislave 3. resp. 4. októbra (Inter a BSC), potom doma 17. a 18. októbra privítame Karlovku Bratislava a ŠBK Piešťany.
Tréner: Jozef Ištok
 
Zápas č. Z9
BK Lokomotíva Sereď B - MBA Prievidza 78:99 (24:24, 45:52, 66:72)
Rumpík 40 (TH 11/6, 4 trojky), Mesároš 13 (3 trojky), Vranovič 11 (3/2, 1 trojka), Aboudi 8, Majerník 3 (2/1), Melicher 3 (2/1), Mizera 0 (4/0).
Trestné hody družstvo 22/10, 8 trojok.
Zápasový kolotoč sa pomaly rozbieha a prvé ligové kolo odštartovalo aj v Kadetskej súťaži, kde odohral svoj prvý zápas aj náš “B” tím, resp. mladí kadeti proti súperovi z Prievidze. Vekový priemer nášho tímu sa nachádza niekde pod hranicou 15 rokov, uvedomujeme si teda, že v kadetskej súťaži nejaký ľahký zápas nemôžeme očakávať. Prioritou je pre nás naberať cenné skúsenosti, hernú prax a bojovať od začiatku až dokonca. V tomto duchu sa niesol aj prvý zápas, kde sme s kvalitným súperom dokázali hrať vyrovnanú partiu skoro celý zápas. V samotnom závere stretnutia mal náš súper navrch, keď nedovolil zdramatizovanie stretnutie a skúsene si postrážil víťazstvo. Náš tím ale ukázal veľkú perspektívu a odhodlanie. Patrí im obdiv, že sa nezľakli ani takého súpera ako je Prievidza. To platí aj o našich dvoch U14tkach, Andrejovi Majerníkovi, ktorý nastúpil dokonca už v základnej päťke, celý zápas pod košom bojoval a prispel desiatimi doskokmi a Michalovi Vranovičovi, ktorý pridal 11 bodov. Zodpovedný výkon hodný lídra podal aj Marek Rumpík, ktorý svojím bodovým príspevkom neustále držal náš tým na dosah súpera.
Tréner: Patrik Sarna
Kadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasyKadeti BK Lokomotíva Sereď odohrali prvé súťažné zápasy